Układy Apple A6 ostatecznie od Samsunga? - Tabletowo.pl

Układy Apple A6 ostatecznie od Samsunga?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Układy Apple A6 ostatecznie od Samsunga? Apple Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Jak na pewno doskonale wiecie, Samsung to nie tylko producent własnych urządzeń z różnych gałęzi elektronicznego rynku, ale także twórca wszelkich komponentów do wielu urządzeń innych firm. Dotychczas odpowiadał między innymi za dostarczanie ekranów i procesorów do tabletów Apple. Ostatnio jednak stosunki obu firm zaogniły się na tyle, że w sieci zaczęło się pojawiać coraz więcej plotek dotyczących definitywnego zerwania współpracy pomiędzy amerykańskim a koreańskim koncernem. Według najnowszych informacji nie może być o czymś takim mowy – Apple w dalszym ciągu chce korzystać z rozwiązań dostarczanych przez Samsunga.

Jakiś czas temu pojawiły się nieoficjalne wieści, jakoby układy kolejnych dwóch generacji: Apple A6 i Apple A7 miała dostarczyć firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Wiele wskazuje na to, że były to wyłącznie spekulacje, które nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Takie wieści opublikował The Korea Times, powołujący się na jednego z przedstawicieli Samsunga (który nie chciał ujawniać swojej tożsamości).

Według niego Apple i Samsung w dalszym ciągu będą kontynuować współpracę. Informator stwierdził, że

firma Apple prowadzi rozmowy z Samsungiem na temat dostarczenia czterordzeniowych procesorów mobilnych A6, mających znaleźć zastosowanie między innymi w następnym iPhonie. Wydaje się, że Apple przekonało się, że Samsung jest istotnym partnerem firmy.

Kolejny z anonimowych informatorów powiedział z kolei, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że Apple nie chce ryzykować, gdyż rzekomo „proces produkcyjny TSMC nie był ustabilizowany”. Według niego „Samsung oferuje lepsze ceny i większe zaangażowanie”. Istotny jest też fakt, iż obie firmy współpracowały ze sobą już na tyle długo, że wiedzą na co je stać.

Układy Apple A6 mają zasilać kolejne generacje urządzeń Apple, tj: iPada 3 oraz kolejnego smartfona – iPhone’a 5 (a może iPhone’a 4Scoś…? ;)).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona