uber
(fot. Uber)

Uber testuje tryb ciszy. Celem jest podniesienie komfortu przejazdu

Uber rozpoczął testy nowej usługi, która jest oferowana w ramach przejazdu. Wybrani klienci mogą już bowiem wybrać dodatkową opcję Quiet Mode, która w założeniach ma pozwolić na podróżowanie w ciszy.

Będąc w Warszawie często korzystam z Ubera, który według mnie oferuje naprawdę świetną usługę. Tanio, wygodnie i całkiem sprawnie docieram do punktu docelowego, a i na kierowcę nie muszę długo czekać. Co więcej, rozmowy z kierowcami Ubera wspominam dobrze. Nigdy nie miałem problemu, że „było głośniej” i nie podróżowałem w ciszy. Nawet lepiej pamiętam przejazdy, w których znalazłem interesujący temat z kierowcą. Nie wszyscy jednak mają podobne podejście do korzystania z Ubera, więc firma postanowiła przygotować specjalną ofertę dla osób preferujących ciszę.

Reklama

Uber z funkcją Quiet Mode i innymi udogodnieniami

Nowa usługa dostępna jest wyłącznie w ramach przejazdów Uber Black, które można określić ofertą premium. Klienci, po zapłaceniu odpowiednio wyższej kwoty, otrzymują dostęp do droższych samochodów i kierowców mających wysoką średnią ocenę. Mimo iż Uber Black jest już dostępny w Polsce, to nowość jest aktualnie wdrażana tylko w wybranych miastach na terenie USA. Niewykluczone jednak, że po pomyślnym zakończeniu testów, z czasem pojawi się ona także u nas.

(fot. The Verge)

Przed zamówieniem kierowcy, klienci otrzymują teraz bardziej rozbudowane opcje dotyczące preferencji przejazdu. Możliwe jest wybranie chociażby wspomnianej już opcji ciszy, która według Ubera ma okazać się przydatna, gdy chcemy przykładowo odpowiedzieć na e-maile czy zająć się innymi czynnościami związanymi z pracą. Ponadto, w ramach Uber Black dostępna jest możliwość poinformowania kierowcy o pomocy z bagażami, ustawienie określonej temperatury przed przyjazdem samochodu, a także można poprosić o wydłużony czas odbioru.

Oczywiście głównym celem wprowadzonych zmian jest próba dodatkowego podniesienia komfortu w ramach usługi Uber Black. Jak najbardziej klient, dzięki dodatkowym opcjom, może chętniej sięgnąć po droższą wersję przejazdów lub w ogóle zainteresuje się ofertą Ubera.

Polecamy także:

Sejm nowelizuje prawo o transporcie drogowym. W tle Uber

źródło: Uber, The Verge