Ciemniej już się nie da – Twitter wprowadza tryb „Lights out” w aplikacji na Androida

Ciemny tryb w aplikacji Twittera jest już na Androidzie od kilku lat. Właściciele iPhone’ów mieli do dyspozycji jego jeszcze ciemniejszą, praktycznie czarną wersję, i to od długich miesięcy. Teraz przyszedł czas także na aplikację dostępną na system Google.

Reklama

Pół roku zeszło deweloperom aplikacji na Androida wprowadzenie do aplikacji opcji, którą mogli się cieszyć użytkownicy programu na iOS. W marcu otrzymali oni możliwość wybrania, jakim odcieniem ma charakteryzować się tryb nocny w Twitterze. Teraz ta opcja wyboru trafiła także do apki dostępnej w sklepie Google Play.

Żeby móc zobaczyć, jak działa nowa funkcja, należy przejść do sklepu Google Play i zaktualizować aplikację Twittera. Następnie dobrze jest wyrzucić ją z listy ostatnio uruchamianych aplikacji, i uruchomić ją ponownie. Program w żaden sposób nie informuje użytkownika o nowym rodzaju trybu ciemnego. By sprawdzić jego działanie, trzeba udać się do menu Ustawień, tam wybrać sekcję Obraz i dźwięk, by następnie przejść do opcji Wygląd trybu ciemnego. Do dyspozycji powinniśmy mieć:

  • Dim (szaro-niebieska kolorystyka)
  • Light out (uproszczony, z głęboką czernią)

 

Totalnie czarny Twitter to ratunek dla tych, którzy korzystają z tej aplikacji naprawdę często, a zawsze chcieli, by była ona bardziej dostosowana do ekranów OLED. Lub tych, którzy po prostu lubią tak kontrastowe motywy. Dam trybowi Lights out szansę, choć przyznam, że bardzo przyzwyczaiłem się do motywu Dim. Zobaczymy, jak długo ten pierwszy u mnie przetrwa.

iOS 13 – włączenie trybu ciemnego pozytywnie wpływa na czas pracy

źródło: Twitter, własne