Twitter wprowadza jeszcze ciemniejszy motyw

Twitter poinformował, że wprowadza możliwość ustawienia jeszcze ciemniejszego wyglądu aplikacji. Jest to spora wygoda nie tylko dla naszych oczu, lecz również dobra wiadomość dla baterii naszych smartfonów, przynajmniej tych z ekranami OLED.

Wcześniej jedyny ciemny motyw jaki był dostępny, zmieniał tło na niebiesko-szare, został on dodany w 2016 roku. Tym razem jednak, twórcy umożliwili ustawienie w pełni czarnego tła. Warto dodać,  że motyw możemy zmienić tylko i wyłącznie na iPhonie. Nie wiemy jeszcze, kiedy dostępna będzie ta opcja dla użytkowników Androida. W wersji webowej, również nie ma tego schematu. Żeby uruchomić nową funkcję, wystarczy przejść do zakładki ustawień profilu, a następnie wybrać opcję display and sound. Jeśli mamy wybrany Dark mode, zaznaczamy opcję Lights out. Gotowe.

Reklama

Posiadacze smartfonów z systemem iOS, mają do wyboru mają obecnie:

  • Standardowy schemat kolorów
  • Tryb Dim – zmienia tło na niebiesko-szare
  • Tryb Lights out – tło naszej aplikacji jest w pełni czarne
  • Automatic Dark Mode – motyw zmienia się w zależności od pory dnia

 

 

 

Użytkownicy Twittera sami doprowadzali do blokad konta

Powodem wprowadzenia ciemnego motywu, mógł być Tweet, który rozprzestrzenił się kilka dni temu. Sugerował on, że aby włączyć ukryty ciemniejszy motyw, wystarczy zmienić datę urodzenia na rok 2007. Osoby, które dokonały zmiany, traciły dostęp do konta. To dlatego, że wymogiem korzystania z portalu jest ukończone 13 lat, a nie mamy możliwości ponownej zmiany daty urodzenia, po zmodyfikowaniu jej. Problem był na tyle powszechny, że informacja ku przestrodze, pojawiła się na profilu Twitter Support.

 

„Zauważyliśmy dowcip, którego celem jest skłonienie ludzi do zmiany ich daty urodzenia na Twitterze, żeby odblokować nowy schemat kolorów. Proszę, nie próbujcie tego. Nie oferujemy żadnych schematów, opierając się o Waszą datę urodzenia.”

 

Osoby, które nabrały się na ten internetowy żart, mogą ubiegać się o odblokowanie swojego konta. Wystarczy, że wypełnią formularz i wyślą zgłoszenie przez centrum pomocy dostępne pod tym linkiem. Następnie należy wypełnić instrukcje przesłane na email.

Źródła: CNET; TVN24; grafika tytułowa: Softonic