Trzy tablety HP PalmPad zobaczymy na CES 2011

Styczniowe targi CES 2011 zbliżają się wielkimi krokami. Widać to nie tylko po nieuchronnie uciekających dniach grudnia, ale także po coraz częściej pojawiających się w sieci informacjach na temat kolejnych urządzeń, które mają mieć premierę właśnie podczas targów w Las Vegas. Wśród nich ma być tablet (a raczej tablety) producenta Hewlett Packard, który od momentu przejęcia firmy Palm cały czas myśli o swoich urządzeniach tego typu.

Według najnowszych informacji opublikowanych przez Fox News, HP ma zamiar zaprezentować trzy tablety internetowe z serii PalmPad (a wśród nich może Topaz?). Nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że wszystkie będą pracowały pod kontrolą systemu WebOS 2.5.1.

Na razie wielkość ekranów poszczególnych modeli nie jest znana. Spekuluje się jedynie, że wszystkie trzy będą miały 9,7-cali. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że każdy z nich będzie miał inną przekątną, np. 7-, 8,9- oraz 9-cali. Na ich pokładzie ma nie zabraknąć portów USB 3.0, HDMI, kamerek internetowych o rozdzielczości 3 Mpix (zwykła) oraz 1,3 Mpix (frontowa do połączeń wideo) oraz uniwersalnego czytnika kart pamięci.

Poczekajmy do początku stycznia, by przekonać się czy było warto w ogóle interesować się tabletami HP. Mam jednak nadzieję, że producent pokaże klasę. Jak myślicie?

źródło