Ważne

Premiera tabletu HP (PalmPad?) z WebOS w marcu 2011?

Pamiętacie jak jakiś czas temu Hewlett Packard kupiło firmę Palm? Do transakcji tej doszło nie bez powodu. HP chodziło między innymi o stworzony przez zakupionego producenta system operacyjny, który teraz – lekko zmodyfikowany i rzekomo ulepszony – zamierzają wykorzystać we własnych produktach. I tak, wszystko wskazuje na to, że premiera tabletu HP z WebOS będzie miała miejsce w marcu 2011 roku.

Do takich wniosków doszedł jeden z analityków obserwujących poczynania HP, Keith Bachman. Co więcej, wiceprezes producenta, Todd Bradley, potwierdził, że tablet z WebOS pojawi się na rynku w 2011 roku, jednak nie sprecyzował dokładnie kiedy się go możemy spodziewać.

W sumie nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem, że HP planuje premierę tabletu w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Już w sierpniu spekulowano, że urządzenie to ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale 2011 roku, więc najnowsze informacje jedynie je potwierdzają.

Ciekawe tylko ile producent sobie zażyczy za to urządzenie… Poczekajmy do stycznia, góra lutego, by poznać więcej szczegółów na jego temat. Myślicie, że tablet HP może nas czymś pozytywnie zaskoczyć?

źródło

Komentarze

  • hellypton

    WebOS czyli pozamiatane. Nowa platforma, pewnie mało kto oprócz HP będzie na nią tworzył soft, a jeżeli system będzie zamknięty, to całkowita klapa. Tablet będzie tylko przeglądarką internetową, czytnikiem pdf’ów i kalendarzem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona