Tryb podzielonego ekranu z Galaxy Z Flip trafi także do składanych smartfonów innych producentów

To by było na tyle, jeśli chodzi o absolutną wyjątkowość rozwiązań. Google twierdzi, że nowatorski tryb podzielonego ekranu z Galaxy Z Flip będzie dostępny także dla wielu innych smartfonów spoza oferty Samsunga.

Reklama

Nowy, składany smartfon Samsunga – Galaxy Z Flip – ma taką jedną bardzo fajną funkcję, którą nazywa Flex mode. Polega ona na tym, że treść wyświetlana na ekranie urządzenia dzielona jest na dwie części, gdzie linię podziału wyznacza zagięcie wyświetlacza. W ten sposób użytkownik może uruchomić szereg dodatkowych opcji dla poszczególnych aplikacji.

Poniekąd przypomina to nieco klasyczne dzielenie ekranu w Androidzie, ale składana obudowa Galaxy Z Flipa otwiera przed nim kolejne możliwości: da się na przykład górną „połówką” kręcić wideo za pomocą kamery głównej, a na dolnej części wyświetlacza prowadzić czat ze znajomymi. Okazuje się jednak, że Flex mode będzie dostępny nie tylko dla tego modelu smartfona, ale także dla innych, i to nie tylko ze znaczkiem Samsunga.

Reklama

https://youtu.be/Sx9ibZLwVNE

Samsung nie rezerwuje tego pomysłu tylko dla siebie

Producent z Korei Południowej twierdzi, że podczas opracowywania Flex mode ściśle współpracował z Google. To tłumaczy, dlaczego amerykańska firma przekazała teraz, że tryb podzielonego ekranu na urządzeniach ze składanym ekranem będzie dostępny także dla innych producentów. To dobra wiadomość – wychodzi na to, że poszczególne firmy nie będą musiały opracowywać własnych rozwiązań programowych od zera, a skorzystają z doświadczenia Google, co tylko ułatwi i przyspieszy prace nad kolejnymi urządzeniami ze składanymi ekranami i klapką.

Płynie stąd kolejny wniosek: skoro takie rozwiązanie będzie standardem w oprogramowaniu, to należy spodziewać się, że właśnie w tym kierunku podąży rozwój składanych smartfonów. Tylko patrzeć, jak pojawią się kolejne konstrukcje podobne do Motoroli RAZR i Galaxy Z Flip.

Drugie, lepsze podejście Samsunga do składanych ekranów: oto Galaxy Z Flip

źródło: The Verge