WhatsApp logo

Tryb ciemny w WhatsApp tuż za rogiem. Testerzy wersji beta już go mają

Minęła mała wieczność, odkąd usłyszeliśmy o tym, że WhatsApp pracuje nad trybem ciemnym aplikacji. Wygląda na to, że firma jest gotowa zaprezentować swoje rozwiązanie – przynajmniej części jej użytkowników.

Tryb nocny w WhatsApp

Testerzy WhatsApp w wersji beta (2.20.13) na Androida, wiedzą już, jak dokładnie będzie wyglądał tryb ciemny komunikatora.

Zamiast głębokiej czerni, aplikacja wykorzysta paletę szarości, by nie męczyć oczu użytkowników wysokim kontrastem wyświetlanych treści. Dla osób, które liczyły na wersję dostosowaną dla ekranów OLED może to być wada, bo woleliby zrezygnować z dodatkowego podświetlenia pikseli ekranu, a mieć zapewnioną nieco dłuższą pracę na baterii. Nie jest jednak powiedziane, że WhatsApp nie wprowadzi takiej opcji – może ona się po prostu pojawić później.

Tryb ciemny można włączyć ręcznie lub zaufać automatyce, która wykryje dominujący schemat kolorów w Androidzie 10. Wtedy komunikator przełączy się na motyw dostosowany do wyświetlania w godzinach wieczornych w tym samym momencie, co sam system. Można go także przypisać do trybu oszczędzania energii.

Nowy schemat kolorów dotyczy menu czatów, strony z ustawieniami, karty połączeń, listy kontaktów i kilku innych menu. Wygląda na to, że jest już dość dopracowany, by wkrótce ruszyć na podbój oficjalnej wersji WhatsAppa.

Jeśli interesuje nas testowanie wersji beta WhatsAppa, można ją pobrać z pliku APK.

To się udało tylko nielicznym. WhatsApp na Androida został pobrany ponad 5 mld razy

źródło: Android Authority