Trwają prace nad Androidem Nougat dla Xiaomi Mi5 21

Trwają prace nad Androidem Nougat dla Xiaomi Mi5

Aktualizacje dla wielu użytkowników to jedna z kluczowych kwestii przy zakupie nowego smartfona. Dla niektórych jest to opcja drugorzędna, ponieważ są na tyle obeznani w świecie urządzeń mobilnych, że na brak wsparcia producenta są w stanie zaradzić sami. Jest też druga grupa użytkowników – są to tacy, dla których liczy się tylko poprawność działania, a nie numerek prezentowany w informacjach o telefonie. Trzecia grupa to osoby, dla których regularne aktualizacje systemu operacyjnego to rzecz święta. To właśnie ich nazywamy geekami, czyli osobami pozytywnie zakręconymi na punkcie wszystkiego, co najnowsze w technologicznym świecie. Jestem przekonany, że osoby czytające moje słowa włącznie ze mną, należą właśnie do tej ostatniej  grupy.

Pewna część z nich to użytkownicy smartfonów firmy Xiaomi – tym bardziej powinien ucieszyć ich fakt, że Xiaomi rozpoczęło pracę nad MIUI 8 opartym o Androida Nougat. Na razie wiadomo tylko o nadchodzącej małymi kroczkami aktualizacji dla Xiaomi Mi5 – lecz to dobry prognostyk również dla użytkowników pozostałych modeli chinskiej firmy.

Testerzy poszukiwani

Xiaomi, za pośrednictwem swojego międzynarodowego forum, ogłosiło nabór na testerów nowej wersji MIUI8 opartej na wspomnianym powyżej Androidzie 7.0 Nougat. Jest to najnowsza wersja oprogramowania od firmy z Mountain View – znanej każdemu jako Google. Choć w przypadku telefonów i tabletów marki Xiaomi aktualizacje systemowego jądra nie są tak istotne, o czym już pisałem na łamach tego portalu – to każdy technologiczny geek w głębi serca pragnie mieć to, co najnowsze. Dzięki rozpoczętej właśnie rekrutacji testerów, każdy może – przy odrobinie szczęścia – zaspsokoić swoje pragnienia.

Tylko kilka warunków

By mieć możliwość testowania najnowszej wersji Androida na Xiaomi Mi5, należy spełnić jednak kilka warunków. Przede wszystkim należy być użytkownikiem na tyle kompromisowym, by ewentualne błędy wynikające ze wstępnej wersji oprogramowania były możliwe do zaakceptowania przez Twoją osobę. Co ważne, samo zgłoszenie do testów nie gwarantuje w nich udziału. Xiaomi rozpatrzy wszystkie zgłoszenia i wybierze najlepszych kandydatów – brana pod uwagę jest również aktywność na międzynarodowym forum marki. Warto mieć na uwadze, że na tę chwilę prowadzona jest rekrutacja dla oprogramowania w wersji China. W najbliższym czasie zostaną uruchomione również testy oprogramowania w wersji Global, które powinny być bardziej odpowiednie dla większości polskich użytkowników Mi5. Jeżeli jesteś przekonany, że chciałbyś wziąć udział w nadchodzących testach, udaj się tutaj i pośpiesz się, bo rekrutacja kończy się w najbliższy poniedziałek.

miui-8

Kolejny argument, by wydać swoje pieniądze

Jeżeli jesteś obecnie na etapie zakupu nowego smartfona, ten wpis jest kolejną rzeczą, która powinna skłonić Cię do zastanowienia się nad ofertą firmy Xiaomi, a konkretnie modelem Mi5. Po premierze następcy, nazwanego Mi5s, ceny poprzednika spadły i w chińskich sklepach internetowych można kupić ten model już poniżej tysiąca złotych. Jest to oferta fenomenalna, biorąc pod uwagę możliwości tego modelu i jego stosunek ceny do jakości. Nadchodzący Android 7.0 Nougat to argument, który powoduje, że warto rozpatrzyć wybór właśnie tego modelu, ponieważ z pewnością będą to dobrze wydane pieniądze, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji Xiaomi Mi5.

Źródła ilustracji: 

  1. Obrazek ilustracyjny: techstage.de
  2. Grafika: miuipolska.pl