Toshiba AT200 - Niemcy już ją prawie mają - Tabletowo.pl

Toshiba AT200 – Niemcy już ją prawie mają

Tabletowo.pl Toshiba AT200 - Niemcy już ją prawie mają Nowości

Na wrześniowych targach IFA 2011 w Berlinie, na których ekipa Tabletowo.pl była obecna, Toshiba zaprezentowała swój kolejny tablet internetowy. Tym razem był to model Toshiba AT200, który wieloma szczegółami różni się od poprzednika, AT100. Nie ma gumowanej obudowy, wymiennej baterii i pełnowymiarowych portów (w zamian ma miniaturowe). Mimo wszystko, a może właśnie dzięki temu, ma szansę przyciągnięcia wzroku większego grona potencjalnych odbiorców. AT100 to bardzo niedoceniany model – czy podobnie będzie w przypadku AT200? To wszystko zależy od wielu czynników – także od ceny.

Początkowo pojawiały się informacje, jakoby Toshiba AT200 miała trafić do sprzedaży pod koniec listopada. Później niemiecki oddział producenta wyprowadził nas z równowagi twierdząc, że rynkowa premiera modelu będzie miała miejsce dopiero w styczniu 2012 roku. Okazuje się jednak, że faktycznego debiutu urządzenia na rynku doczekamy się najprawdopodobniej już na dniach, mianowicie w pierwszym tygodniu grudnia.

W sklepie Redcoon trwa przedsprzedaż urządzenia za 499 euro (16GB, WiFi) – wysyłka ma nastąpić w ciągu zbliżającego się tygodnia. Natomiast niemiecki Conrad ma datę dostępności ustawioną na szóstego grudnia – idealny prezent na Mikołaja? ;-) Koszt modelu 16GB to 499 euro, a 32GB – 599 euro. Nie ma wersji z 3G.

Czym Toshiba AT200 wyróżnia się na tle konkurencji? Na pierwszy plan wysuwa się najmniej istotna kwestia z punktu widzenia użytkownika, ale podkreślana przez wszystkich – jest to najcieńszy tablet na rynku (7,7 mm grubości, przy okazji waga – 558 g). Kolejna sprawa to zastosowany dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o taktowaniu 1,2GHz, który – w przeciwieństwie do Tegry 2 – nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem wideo.

Pozostałe parametry techniczne są zbliżone do innych urządzeń. Na pokładzie modelu znajdujemy ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, Androida 3.2 Honeycomb, wyjście microHDMI, slot kart microSD oraz port microUSB.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona