TOP10 najwydajniejszych smartfonów według AnTuTu pokazuje siłę chińskich firm

Gdybyście mieli wymienić z pamięci najciekawsze smartfony 2015 roku, to jakie wypisalibyście w pierwszej kolejności? Samsung Galaxy S6 edge+ (i Note 5), iPhone 6s Plus, LG G4, Huawei 6P, Moto X Style…? To teraz spójrzcie na wykres przedstawiający najwydajniejsze smartfony według AnTuTu (znajdziecie go powyżej).

Oczywiście trzeba jasno powiedzieć, że wyniki uzyskiwane w testach syntetycznch nie zawsze odzwierciedlają to, jak dane urządzenie działa w praktyce. Ba, coraz więcej producentów stosuje swego rodzaju sztuczki mające na celu podniesienie wyników w benchmarkach. Jakkolwiek by nie było w tym przypadku, lista smartfonów, które uzyskały najwyższe wyniki, może zaskakiwać. Zwłaszcza pierwsza trójka.

Znajdziemy tu bowiem iPhone’a 6S Plus, który rozgromił różnicą 40 tys. punktów Huawei Mate 8 (zaprezentowanego pod koniec roku) oraz Meizu Pro 5. Dopiero czwartą i piątą pozycję zajmują sprzęty Samsunga – wspomniane przeze mnie zresztą na początku wpisu. Później jest kolejny iPhone – tym razem starszy, ale znamienny jest fakt, że cztery ostatnie miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują smartfony pochodzące od chińskich firm: OnePlus (Two), LeTV (1Pro), Xiaomi (Note Pro) i Huawei (Nexus 6p).

źródło: gsmarena, antutu