Ważne

iPhone 6S Plus z 2GB RAM, iPad Pro – 4GB RAM

Apple ma to do siebie, że zarówno podczas konferencji, jak również na swojej stronie internetowej, nie podaje ilości pamięci operacyjnej RAM w swoich smartfonach i tabletach. Trudno to zrozumieć zwłaszcza, że – jak wszyscy doskonale wiemy – jest to równie istotny komponent, jak procesor czy nawet matryca. To on, w głównej mierze, odpowiada za wielozadaniowość, szybkość przełączania się pomiędzy programami oraz ogólną wydajność urządzenia. Ile RAM-u mają zatem najnowsze produkty koncernu z Cupertino?

Apple nigdy nie podawało oficjalnie do wiadomości ilości pamięci RAM twierdząc, że iOS jest świetnie zoptymalizowany, by działać nawet z 512MB RAM. I to była prawda, bowiem dotychczas trudno było się przyczepić do szybkości działania iPhonów czy iPadów. Ale im bardziej zaawansowany system, tym więcej zasobów potrzebuje do sprawnego i wydajnego działania.

Nie bez powodu w najnowszych smartfonach, iPhone 6S i iPhone 6S Plus, umieszczono 2GB RAM (w poprzednich “szóstkach” był 1GB RAM), natomiast w iPadzie Pro4GB RAM. Parametry te powinny przełożyć się na świetną pracę najnowszych urządzeń mobilnych od Apple. Zwłaszcza w przypadku iPada Pro, który ma umożliwiać korzystanie z dwóch programów jednocześnie na podzielonym widoku ekranu (multi window znane z Androida) i uruchamianie zaawansowanych programów, w tym graficznych.

źródło: Softpedia, hamzasood

Komentarze

 • mart

  Wow, to dałoby się zainstalować nowego andka na tych ibzdurach i więcej, może nawet by nie chrzęścił. Na ipadzie pro działał by płynnie na 100%:)

  • Aha

   Ale z ciebie zjeb iOS jest bardziej wydajny i stabilny niz twój jebany android pozdro

   • mart

    czytamy ze zrozumieniem, chyba żeś głupi?

 • sebble

  Znaczy się nie mam nawet co próbować ios 9 na moim 4s :) Już z 8 ledwo zipie

 • Misiek Gaming pl

  iPad pro to będzie dopiero bestia ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona