Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch

Znamy datę premiery Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch

O tym, że ciepło przyjęty przez recenzentów i graczy Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 zadebiutuje na Nintendo Switch, wiemy już od jakiegoś czasu. Activision postanowiło jednak odkryć wszystkie karty i oficjalnie ujawnić datę premiery swojej gry na przenośnej konsoli Japończyków.

Kiedy Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch?

Niech fani serii gier Tony Hawk przygotują kalendarze – Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 w wersji na konsole Nintendo Switch zadebiutuje na rynku już 25 czerwca 2021 roku! Ten kompleksowy remaster dwóch pierwszych kultowych gier z serii ma według twórców przenieść mobilną rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe w wybranych sklepach.

Niestety nadal nie wiemy, na jaką jakość grafiki mogą liczyć gracze na Nintendo Switch. Spodziewać się można jednak nieco uproszczonej oprawy wizualnej względem pozostałych platform, a także mniejszej liczby klatek na sekundę.

Na ten moment jedynym dostępnym materiałem wideo z rozgrywką Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 z Nintendo Switch jest opublikowany przez IGN, 3-minutowy film z lutego tego roku. Widać na nim, że gra działa w stosunkowo niskiej rozdzielczości (prawdopodobnie 900p w trybie zadokowanym) i tylko 30 FPS. Mimo wszystko muszę jednak przyznać, że nie wygląda to wcale tak źle, jak na specyfikację i możliwości Nintendo Switch.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 świetnie się sprzedaje

Activision pochwalił się również sprzedażą swojej niedawno wydanej gry – według wewnętrznych szacunków firmy, Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 to na obecną chwilę najszybciej sprzedająca się odsłona serii! Już teraz gra ta rozeszła się w nakładzie 1 miliona sztuk, a nadchodząca wersja na Nintendo Switch jeszcze dodatkowo pomoże zwiększyć ten wynik.

Na ten moment Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Gra zapewnia specjalne ulepszenia dla sprzętów nowej generacji, jak i konsol PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X.