Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na PlayStation 5 Xbox Series Nintendo Switch

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 zmierza na konsole nowej generacji w ulepszonej wersji

Tego można było się spodziewać – Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 zmierza na konsole nowej generacji w specjalnej, ulepszonej wersji. Zaskoczeniem jest za to port gry na Nintendo Switch!

Reklama

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S…

Na to posiadacze konsol nowej generacji pewnie czekali. THPS 1+2 zadebiutuje na PS5 i Xbox Series – i to w ulepszonej wersji! Już od 26 marca 2021 roku na konsolach nowej generacji zagramy w odświeżonego Tony Hawka w 4K i 60 FPS lub 1080p i 120 FPS w przypadku mocniejszych wariantów konsol.

Xbox Series S zadowolić się będzie musiał rozdzielczością 1440p skalowaną do 4K, co i tak uważam za dobry wynik. Na większej ilości FPS i wyższej rozdzielczości nowości się jednak nie kończą, bo gra ma poprawiać również inne elementy grafiki, a także oferować ulepszony dźwięk przestrzenny.

W Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 zagrać możecie już od zeszłego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli jednak posiadacie THPS 1+2 na którejś ze starszych konsol, to nie liczcie na darmową aktualizację na next-genach. Za tę niestety będziecie musieli zapłacić osobno w ramach Cross-Gen Deluxe Bundle, no chyba, że posiadacie grę w wersji Deluxe – w tym przypadku aktualizację dostaniecie za darmo.

…a także Nintendo Switch!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 zadebiutuje również na konsoli Nintendo Switch!

Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale ta wersja Tony Hawka pojawi się nieco później niż wydania na konsole nowej generacji, jednak wciąż jeszcze w 2021 roku. Nie znamy również szczegółów dotyczących tego wydania, lecz na więcej niż 30 FPS i rozdzielczość 900p w trybie zakodowanym raczej bym nie liczył.

Warto tu zauważyć, że Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 to nie jedyna duża gra, która pojawi się na Nintendo Switch w najbliższym czasie. Kilka dni temu zapowiedziano, że również Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas trafi na przenośną konsolę Japończyków.