TipMe nadchodzi! Umożliwi przekazywanie napiwków za pomocą telefonu

Dobre wieści dla osób wyrażających wdzięczność za dobrą obsługę klienta. W Komisji Nadzoru Finansowego zarejestrowano polską aplikację TipMe, służącą przekazywaniu napiwków z użyciem takich metod jak Apple Pay czy Google Pay.

Wygodne i szybkie przekazywanie napiwków

Dziś coraz chętniej korzystamy z wszelkiego rodzaju płatności bezgotówkowychczy to na zakupach, czy w restauracjach. Sprawia to, że gotówka nie jest nam do niczego potrzebna, bo po co nosić dodatkowy ciężar, skoro za niemal wszystko zapłacimy telefonem. Ale czy na pewno? Jestem przekonany, że wielokrotnie chcąc przekazać napiwek sympatycznemu kelnerowi lub kucharzowi, brakowało Wam tych kilku groszy w kieszeni.

Ten problem może już niedługo odejść w niepamięć, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego umieściła w swoim rejestrze małych instytucji płatniczych kolejny, bo już 89. podmiot. Mowa o Białostockiej spółce Tipme, która pracuje nad aplikacją TipMe, pozwalającą na przekazanie napiwków przy użyciu smartfona.

tipme
Interfejs aplikacji TipMe (fot. Tipme)

Prace nad aplikacją jeszcze trwają, ale producent deklaruje, że będzie ona wkrótce dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS. Jak będzie można przekazać napiwek? Wystarczy zeskanować kod QR lub wyszukać lokal z listy, a następnie wybrać konkretnego pracownika i kwotę, jaką chcemy mu przekazać. Do dyspozycji użytkowników mają być wszystkie najpopularniejsze metody płatności, w tym Apple Pay i Google Pay.

Twórca zaznacza, że pobiera małą prowizję od przekazanych napiwków, a jej wysokość znajdziemy w zakładce „Tabela Opłat” w apce. Domyślnie każda wpłata dokonywana będzie anonimowo, jednak zmienimy tę opcję w ustawieniach, jeśli chcielibyśmy dać znać kelnerowi, od kogo uzyskał napiwek. Co więcej, TipMe umożliwi zostawienie komentarza z podziękowaniem czy uwagami.

Inne opcje bezgotówkowych napiwków

Na rynku istnieją już naklejki z kodem QR i tagiem NFC, które mogą być wykorzystywane do przekazywania napiwków kelnerom. Portal zrzutka.pl pracuje też nad „kartami wpłatniczymi” umożliwiającymi dokonanie wpłaty bez posiadania terminala. Jednak to aplikacja TipMe wydaje się lepszym rozwiązaniem, bo pozwala na zostawienie napiwków nawet po wyjściu z lokalu, daje większą anonimowość i możliwość podzielnia się swoją opinią.