Kolejka do wykupienia TikToka się wydłuża. Serwisem interesuje się także Oracle

Kolejka do wykupienia TikToka się wydłuża. Serwisem interesuje się także Oracle

Będzie wojna o TikToka. Kolejna firma wyraziła zainteresowanie zakupem amerykańskiej części serwisu. Po Microsofcie oferty dla ByteDance będzie składać Oracle.

Problemy TikToka w Stanach Zjednoczonych

Kiedy prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie ograniczające amerykańskim firmom możliwości współpracy z TikTokiem, jednocześnie zostawił małą furtkę dla czołowych firm technologicznych w kraju. Do 15 września amerykańska część TikToka może zostać wykupiona przez jedną z nich i w ten sposób może uniknąć losu całkowitego zablokowania aplikacji w USA.

Jak na razie takim przejęciem oficjalnie zainteresowany jest Microsoft. Pojawiają się jednak sygnały o tym, że również inni gracze o sporym kapitale zastanawiają się nad zaprezentowaniem swojej oferty. Podobno taki ruch rozważa Twitter. Teraz do wyścigu stanęło Oracle.

Kolejka do wykupienia TikToka się wydłuża. Serwisem interesuje się także Oracle
Microsoft ma zielone światło, jeśli chodzi o staranie się o TikToka. Oracle też

Oracle ma propozycję wykupu TikToka

Financial Times donosi, że Oracle jest już w trakcie rozmów z inwestorami, którzy mają swoje udziały w ByteDance (właścicielu TikToka). Firma jest skłonna nabyć aktywa aplikacji w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, czyli wyłożyć pieniądze na dokładnie tę część firmy, którą określono w rozporządzeniu Trumpa.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Bloomberg przypomina, że Oracle jest w stanie finansowo podołać takiemu przejęciu – firma warta jest jakieś 166 miliardów dolarów. Źródła wspominają, że Oracle złożyło ofertę konkurencyjną wobec Microsoftu, a więc w domyśle: lepszą.

Szykuje się więc ciekawa rywalizacja wśród przedsiębiorstw mających chrapkę na odnoszącą sukcesy aplikację TikTok. Co prawda rzecz rozchodzi się o „tylko” 49 milionów użytkowników serwisu w Stanach Zjednoczonych, ale to wciąż ogromne pole do manewru. Do połowy września jeszcze dużo czasu, więc jest spora szansa, że nie tylko Microsoft i Oracle będą licytować się o amerykańską część TikToka.