Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS smartwatch
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS (źródło: Mobvoi)

Nosisz TicWatcha? Sprawdź, które modele dostaną aktualizację do Wear OS 3

Czas szybko płynie – zwłaszcza dla programistów zatrudnionych przez Mobvoi. Smartwatche TicWatch starszej generacji czekały na aktualizację systemu naprawdę długo.

Wear OS 3 ma ponad dwa lata

Trzecia duża wersja systemu operacyjnego dla smartwatchy została zaprezentowana przez Google w połowie 2021 roku. Od tego czasu urządzenia typu wearable, które miały kompatybilny procesor i zostały wydane odpowiednio wcześnie, mogły liczyć na aktualizację systemu. Mobvoi dość szybko potwierdziło, że kwalifikują się do niej także modele z serii TicWatch 3, ale od tamtej pory minęły dwa lata.

W końcu coś się ruszyło. W czerwcu 2023 roku Mobvoi zdecydowało się uruchomić testy Wear OS 3. Od tego czasu ograniczona liczbowo grupa użytkowników wersji beta wychwytywała błędy i usterki, pojawiające się w oprogramowaniu. Po tym czasie w końcu nadszedł czas na oficjalną publikację aktualizacji.

TicWatch Pro 3 Ultra
TicWatch Pro 3 Ultra (fot. Tabletowo)

Nowy system dla zegarków TicWatch

Aktualizacja do systemu Wear OS 3 została ogłoszona dla modeli smartwatchy:

  • TicWatch Pro 3 GPS,
  • TicWatch Pro 3 Ultra,
  • TicWatch Pro 3 UItra GPS,
  • TicWatch Pro 3 LTE,
  • TicWatch E3.

Producent przyznał, że „skomplikowany charakter tej aktualizacji wymagał od zespołu inżynierów zbudowania całkowicie nowej architektury, porównywalnej z opracowaniem nowatorskiej struktury oprogramowania dla systemu Wear OS 3”. Wygląda więc na to, że programiści musieli nieco się napocić podczas przygotowywania tego kawałka kodu. Całkiem możliwe, że z tego wynika też tak duże opóźnienie w kwestii terminów. I prawdopodobne jest, że to ostatnia tak duża aktualizacja dla tych modeli zegarków.

Wear OS 3 powinien mocno poprawić komfort korzystania z TicWatch. Oprócz ulepszeń nawigacji i wydajności dzięki płynniejszym animacjom, nowy system zapewni dostęp do dodatkowych aplikacji i wzorów tarcz zegarka.

Przydatne info: żeby zarządzać funkcjami smartwatcha po aktualizacji, na systemie Android potrzebna będzie instalacja aplikacji Mobvoi Health. Zmian w komunikacji między zegarkiem a iPhonem nie będzie.

Aktualizacja rozsyłana jest etapami, więc jeśli jeszcze nie dostaliśmy powiadomienia o możliwości pobrania nowego pakietu danych, poczekajmy jeszcze moment. Na szczęście, będzie to na pewno krótszy okres niż dotychczasowe dwa lata ;)