Słuchawki Teufel Airy TWS 2
(źródło: Teufel)

Nowe słuchawki Teufel z ANC. Brakowało takich w jego ofercie

Teufel Airy TWS 2 to całkowicie bezprzewodowe słuchawki, mające sporo do zaoferowania. Producent dokonał dużego skoku naprzód względem poprzedniej generacji, poprawiając jakość dźwięku, wydłużając czas działania i dodając kilka nowych funkcji.

Teufel chwali się, że model będący następcą słuchawek Airy True Wireless z 2020 roku, jest od niego pod każdym względem lepszy. Lepiej brzmi, skuteczniej odcina od hałasu na zewnątrz i działa niemal 2 razy dłużej. Przejdźmy do konkretów, a więc do odpowiedzi na pytanie:

Co oferują słuchawki Teufel Airy TWS 2?

Słuchawki Teufel Airy TWS 2 zostały wyposażone w liniowe przetworniki HD o średnicy 10 mm. W poprzednim modelu miały tylko 6 mm, w związku z czym możemy liczyć na większą głębię basów i bardziej żywiołowe brzmienie. Nie trzeba się też już martwić o utratę detali dźwiękowych podczas transmisji bezprzewodowej, jako że odpowiada za nią technologia Bluetooth 5.2 z kodekiem AAC.

Słuchawki Teufel Airy TWS 2
(źródło: Teufel)

Najważniejszym udoskonaleniem w modelu z dwójką w nazwie jest jednak dodanie ANC, a więc aktywnej redukcji szumów. Technologia ma skutecznie odcinać użytkownika od hałasu. W razie zaś, gdyby pojawiła się potrzeba słyszenia tego, co na zewnątrz, nie trzeba wyjmować słuchawek z uszu – z pomocą przychodzi bowiem tryb transparentny.

O wysoki komfort rozmów głosowych dba układ 6 mikrofonów (o 2 więcej niż u poprzednika), a szybkie nawiązywanie połączeń jest możliwe dzięki funkcji Google Fast Pair. Ostatnie z ulepszeń dotyczy czasu pracy. W Teufel Airy TWS 2 możemy liczyć na 5,5 godziny grania z włączonym ANC lub nawet 9 godzin z wyłączonym, a wraz z etui czas ten wydłuża się aż do 42 godzin. Dodatkowo funkcja szybkiego ładowania sprawia, że wystarczy podłączyć urządzenie na 10 minut, by zapewnić sobie 60 minut słuchania.

Jeśli chodzi o sterowanie, to do wielu funkcji mamy dostęp z poziomu panelu dotykowego na słuchawkach. Wykonując gesty, wstrzymamy i wznowimy odtwarzanie, zmienimy głośność, przełączymy utwór i wybierzemy tryb ANC lub transparentny. Te i pozostałe opcje (w tym korektor i stan naładowania akumulatora) dostępne są też aplikacji Teufel Headphones na smartfony.

Polska premiera za nami – 5 kolorów do wyboru

Słuchawki Airy TWS 2 są już dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie firmy Teufel. Ich cena wynosi 449 złotych. Producent dorzuca do zestawu jeszcze przewód ładujący oraz 5 par silikonowych wkładek dousznych (w rozmiarach XS, S, M, L i XL). Do wyboru jest 5 wersji kolorystycznych: biała, czarna, czerwona, zielona i niebieska.