Stories bezpośrednio z Netflixa. Na razie tylko dla posiadaczy urządzeń z iOS

Rozwój mediów społecznościowych to również nowe sposoby na dzielenie się ze znajomymi filmami, serialami czy muzyką, które przypadły nam do gustu. I nie jest to już tylko udostępnianie ich chociażby na swojej facebookowej tablicy, ale również dzielenie się nimi poprzez instagramowe Stories. Taką relację będzie teraz można wysłać bezpośrednio także z aplikacji Netflix.

Podobną funkcję już jakiś czas temu wprowadziło Spotify. Dzięki temu na Stories możemy umieścić piosenkę, która wpadła nam w ucho, a odbiorca nie tylko zobaczy zrzut z aplikacji razem z jej nazwą i wykonawcą, ale również usłyszy jej fragment. Co więcej, kliknięcie w relację przenosi bezpośrednio do utworu (o ile odbiorca ma zainstalowane Spotify), co z pewnością jest wygodniejsze niż wyszukiwanie go „na piechotę”.

Teraz pochwalić się i polecić innym będziemy mogli również to, co oglądamy w serwisie Netflix. Podobnie jak w przypadku wspomnianego Spotify, dokonać tego można bezpośrednio z poziomu aplikacji. Automatycznie zostanie wtedy wybrana grafika powiązana z udostępnianym tytułem. A w razie potrzeby będzie ją można wzbogacić o dodatkowe napisy czy naklejki.

I w tym przypadku, kliknięcie w taką relację przeniesie nas bezpośrednio do wyświetlanego filmu czy serialu. Oczywiście, aby mogło się to zadziać, i tutaj niezbędne jest posiadanie na swoim urządzeniu aplikacji Netflix.

Na razie nowa opcja jest dostępna tylko dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Osoby korzystające z Androida muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, bo i dla nich przygotowywana jest taka funkcja. A sądząc po popularności relacji z wykorzystaniem Spotify i te Netflixowe przypadną użytkownikom do gustu.

Źródło: socialpress.pl