Asus Zenfone 3 Max / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Recenzja Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL)

Aparat

W aplikacji aparatu mamy całą masę ciekawych dodatków. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono takie tryby, jak: automatyczny, HDR Pro, upiększanie twarzy, duża rozdzielczość, słabe oświetlenie, kod QR, noc, panorama oraz upływ czasu. Poza tym możemy ustawić, żeby aparat główny wykonał zdjęcie od razu po wykryciu twarzy. Oprócz tego możliwe jest nałożenie kilku filtrów z poziomu aplikacji. Najbardziej jednak cieszy obecność trybu manualnego, w którym da się dopasować niemal każdy element zdjęcia wraz z ostrością fotografowanych elementów.

Co do jakości zdjęć, to jestem pod sporym wrażeniem – przynajmniej za dnia. Zdjęcia wychodzą szczegółowe, z zadowalająco odwzorowanymi kolorami (mogłyby być one tylko w niektórych przypadkach nieco cieplejsze) oraz z bardzo dobrym wyostrzaniem nawet mniejszych elementów. Trochę gorzej wygląda to jednak przy nieco ciemniejszym oświetleniu (lub jego braku). Fotografie wychodzą wtedy zazwyczaj rozmazane i pełne szumów, dodatkowo kolory są mało naturalne.

Frontowy aparat wypada bardzo podobnie. Przy dobrym świetle możemy zrobić dobrej jakości zdjęcia, przy nieco gorszym – jakość spada. Jednak muszę powiedzieć, że fotografie, jak na aparat frontowy, zaskakują szczegółowością (czasem nawet zbyt dużą ;P) oraz dobrze odwzorowanymi kolorami. Poniżej kilka przykładów zdjęć wykonanych kamerką do selfie w Zenfone 3 Max (ZC553KL).

Bateria

Największą zaletą Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL) jest niewątpliwie akumulator. Potrafi on działać naprawdę bardzo długo na jednym ładowaniu. Przy moim tradycyjnym użytkowaniu, czyli cały czas włączony internet (mniej więcej po połowie Wi-Fi i transmisja danych), średniej jasności i zazwyczaj włączonym module Bluetooth jesteśmy w stanie uzyskać wyniki na poziomie 7 godzin na wyświetlaczu! Przy samym Wi-Fi czas ten wydłuża się nawet do prawie 8 godzin, cały czas włączona transmisja danych skraca ten czas do około 4,5-5 godzin. Poniżej kilka zrzutów z różnymi trybami i czasami pracy.

Osiągane przez Zenfone 3 Max (ZC553KL) wyniki pozwalają na całkowicie bezproblemowe korzystanie z urządzenia przez jeden dzień, a i często zdarzało się, że ładowałem smartfona co 2-3 dni. Wszystko tak na prawdę zależy od Was i tego, jak intensywnie korzystacie ze smartfona.

Podsumowanie

Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) kosztuje aktualnie około 1000 złotych. Mam wrażenie, że jest to nawet nieco za niska cena, jak za smartfon z takimi możliwościami! Do dyspozycji mamy świetny sprzęt z płynnie działającym systemem, ładną nakładką z kilkoma ciekawymi dodatkami, świetnym skanerem linii papilarnych i, przede wszystkim, rewelacyjnym akumulatorem!

Dobre są też aparaty, aczkolwiek jakość zdjęć wykonana przy ich pomocy czasami nie jest idealna. Dodatkowo laserowy autofokus nie zawsze sobie radzi z wyostrzaniem – szczególnie w ciemności lub mgle. Głośnik mógłby być także trochę lepszy (brakuje niższych dźwięków, poza tym dźwięk czasem trochę trzeszczy przy wyższej głośności). Szkoda również, że nie zaimplementowano NFC i że klawisze pod ekranem nie są podświetlane.

Ogólnie jednak mogę powiedzieć, że Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) jest godnym polecenia smartfonem i jeśli tylko nie przeszkadza Wam jego rozmiar, to powinniście być zadowoleni! A co Wy myślicie o tym urządzeniu? Czekam na Waszą opinię w komentarzach.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie, skaner linii papilarnych
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

Recenzja Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL)
WYŚWIETLACZ
8.5
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
OPROGRAMOWANIE
7
AKUMULATOR
10
MULTIMEDIA
7
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
6
APARATY
7.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
8.5
WZORNICTWO
8.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
akumulator
skaner linii papilarnych
płynność systemu
dobrze wykonana obudowa
laserowy autofokus
aparaty (w dzień)
Wady
zdjęcia w ciemności
głośnik mono
brak NFC
brak podświetlania klawiszy
8
OCENA