OnePlus 6 przetestowany przez ekipę z DxOMark. Jesteście ciekawi, jak wypada na tle konkurencji? | Tabletowo.pl

OnePlus 6 przetestowany przez ekipę z DxOMark. Jesteście ciekawi, jak wypada na tle konkurencji?

Dołącz do dyskusji 0

Już na kilka tygodni przed premierą dowiedzieliśmy się, że OnePlus 6 jest testowany przez ekipę z DxOMark. Dość długo musieliśmy jednak czekać na wyniki, bowiem zostały one opublikowane dopiero dzisiaj, niemal dwa miesiące po debiucie urządzenia. Jesteście ciekawi, jak sobie poradził potomek sławetnych „zabójców flagowców”?

Na wstępie wypada przypomnieć, iż aparat główny w OnePlus 6 składa się z dwóch oczek. Pierwsze z nich ma rozdzielczość 16 Mpix, przysłonę f/1.7 i wykorzystuje sensor Sony IMX519, a pojedynczy piksel ma w nim rozmiar 1,22 µm. Dodatkowo wspierają je EIS i OIS (Elektroniczna i Optyczna Stabilizacja Obrazu). Drugie z oczek ma z kolei 20 Mpix sensor Sony IMX376K z pikselami wielkości 1,0 µm, przysłonę f/1.7 i PDAF. Moduł potrafi też nagrywać wideo w 4K przy 30 i 60 klatkach na sekundę oraz rejestrować filmy w trybie super slow motion w 1080p (240 fps) i 720p (480 fps). Użytkownik może również zapisywać zdjęcia w formacie RAW.

OnePlus 6 otrzymał ostateczną notę w wysokości 96 punktów. Ekipa z DxOMark oceniła robione przez niego zdjęcia na 100 punktów, natomiast nagrywane wideo na 87 punktów. W pierwszym przypadku doceniono m.in. szybki i dokładny autofokus, jasne i żywe kolory w różnych warunkach oświetleniowych oraz odpowiedni balans pomiędzy szczegółowością i szumami. W drugim pochwalono z kolei m.in. wydajną stabilizację obrazu, szybki autofokus, neutralny balans bieli i zachowanie detali w scenach o dużym kontraście.

Jeśli zaś chodzi o słabsze aspekty, to w przypadku zdjęć są to m.in. szumy w jednolitych obszarach, często pojawiająca się różowawa poświata na zewnątrz oraz momentami niedokładne rozmycie tła w trybie bokeh. Przy filmach zdarzała się natomiast utrata szczegółowości w różnych warunkach oświetleniowych, zbytnie wyostrzanie i widoczne różnice w ostrości pomiędzy poszczególnymi klatkami.

Rezultaty, uzyskane przez OnePlus 6, spokojnie można nazwać bardzo dobrymi. Tyle samo punktów za zdjęcia otrzymały bowiem również Samsung Galaxy Note 8 i Huawei Mate 10 Pro. Słabiej pod tym względem wypadły natomiast Google Pixel 2 (99 punktów) i iPhone 8 Plus (96 punktów). Za wideo smartfon OnePlus otrzymał też więcej punktów niż Samsung Galaxy Note 8 (84 punktów).

Minimalnie lepsze od OnePlus 6 są z kolei Xiaomi Mi Mix 2S (97 punktów; 101/88) i iPhone X (97 punktów; 101/89).

Źródło: DxOMark

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona