Model 3 (fot. Tesla)

Tesla niebawem z przydatną funkcją. Pojawi się zdalny dostęp do kamer

Właściciele Tesli niebawem zyskają nowy sposób wykorzystania wbudowanych kamer. Dostępna będzie bowiem opcja podglądu otoczenia, co może okazać się całkiem przydatne.

Tesla rozszerzy Sentry Mode

Sentry Mode to z pewnością dobry dodatek do samochodów produkowanych przez firmę Elona Muska. Dzięki niemu, użytkownik może otrzymać podgląd otoczenia wokół zaparkowanego auta, gdy dojdzie do otarcia lub uderzenia. Automatycznie zarejestrowany materiał wideo może pomóc w wybranych sytuacjach, np. w identyfikacji sprawcy.

Tesla Sentry Mode
Sentry Mode (fot. Tesla)

Niebawem wspomniana funkcja zostanie rozszerzona. Jak donosi serwis Electrek, powołując się na informacje udostępnione przez @greentheonly, mającego doświadczenie w zdradzaniu planów Tesli, firma planuje zapewnić dodatkową opcję podglądu obrazu rejestrowanego kamerami.

Podgląd otoczenia w mobilnej aplikacji

Tesla może w kolejnej dużej aktualizacji dodać funkcję podglądu na żywo z kamer, które wykorzystywane są przez Autopilota. Właściciel w każdej chwili będzie mógł zdalnie zobaczyć na żywo otoczenie wokół auta. W tym celu, niezbędna ma być mobilna aplikacja. Obecnie dostępna jest możliwość podglądu, ale jak już wspomniałem, tylko gdy funkcja Sentry Mode wykryje ewentualne uderzenie lub otarcie samochodu.

Oczywiście, aby mieć dostęp do obrazu z kamer, wymagane będzie połączenie z internetem – zarówno w przypadku smartfona, jak i samochodu. Trudno stwierdzić, czy z czasem dodatkowo pojawi się możliwość zapisania materiału do pamięci smartfona, czy jednak możliwy będzie wyłącznie podgląd.

W związku z tym, że Tesla nie odniosła się do tych informacji, to nie znamy żadnych szczegółów. Nie wiadomo również, kiedy funkcja zostanie wprowadzona. Niektórzy twierdzą, że będzie ona częścią większej aktualizacji oprogramowania, prawdopodobnie wersji 11.

Warto dodać, że Tesla już teraz zapewnia zdalny dostęp do wybranych informacji o pojeździe. Z wykorzystaniem mobilnej aplikacji sprawdzimy stan naładowania akumulatorów, lokalizację pojazdu czy nawet zaplanujemy naładowanie.

Tesla nie będzie pierwsza

Co ciekawe, możliwość podglądu obrazu z kamer znajdziemy już chociażby w BMW. Tutaj także potrzebna jest mobilna aplikacja, którą wcześniej należy sparować z posiadanym samochodem. Następnie należy tylko uruchomić aplikację i przejść do odpowiedniej sekcji.