Model S (fot. Tesla)

Elon Musk: w Polsce pojawią się nowe superładowarki Tesli

Korzystanie z samochodów Tesli w Polsce ma jeszcze w tym roku stać się odczuwalnie wygodniejsze. Elon Musk zapowiedział bowiem kilka nowości, które firma szykuje dla polskich właścicieli tych elektrycznych aut.

Jak zwraca uwagę serwis elektrowoz.pl, angielskojęzyczny portal internetowy CleanTechnica jest jednym z wiodących w kwestii informacji o samochodach elektrycznych i odnawialnych źródłach energii. Jego popularność zauważył sam Elon Musk, który czasami komentuje i linkuje teksty udostępnianie przez CleanTechnica. Jednym z ostatnich artykułów, które postanowił skomentować CEO Tesli, jest ten odnoszący się do posiadania elektrycznego pojazdu w Polsce.

Reklama

Ładowanie Tesli będzie mniej problematyczne

Elon za pośrednictwem Twittera poinformował o planach Tesli związanych z Polską. Jak wynika z posta umieszczonego pod artykułem CleanTechnica, producent elektrycznych samochodów jeszcze w tym roku postawi więcej własnych superładowarek, a także są szanse na kolejne centra serwisowe.

Obecnie w Polsce mamy tylko cztery superchargery, które umożliwiają szybkie naładowanie akumulatorów w samochodach Tesli. Jeden znajduje się w Ciechocinku, drugi zlokalizowany jest w Katowicach, a kolejne postawione są w Poznaniu i miejscowości Kostomłoty. Następne mają niebawem pojawić się w Strykowie, Rzeszowie, Ostrowie Mazowieckim i Sieradzu.

Oficjalna strona Tesli, która zawiera informacje o lokalizacji szybkich ładowarek i planach wybudowania kolejnych, niestety nie podaje dokładnych dat uruchomienia nowych punktów ładowania. Przy wszystkich wymienionych wyżej superchargerach mamy wyłącznie wzmiankę „wkrótce”. Elon Musk również nie podał żadnych szczegółów w komentarzu umieszczonych na Twitterze.

Serwisowanie także ma być wygodniejsze

Jak już wspomniałem, Tesla ma również plany związane z centrami serwisowymi. Firma Elona Muska może postawić na jedną lub więcej lokalizacji. Serwis elektrowoz.pl spekuluje, że nowe centra mogą zostać otwarte w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie lub Katowicach. Przy odpowiednim rozmieszczeniu mogłyby obsługiwać nie tylko Polskę, ale także sąsiednie kraje.

Serwis elektrowoz.pl zaznacza, że w mniej pozytywym scenariuszu Elon Musk mógł mieć na myśli tylko jedno centrum serwisowe, które właśnie rozpoczyna działalność w Warszawie. Niestety, podobnie jak w przypadku superładowarek, także tutaj nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów.

Polecamy również:

Kto wygra, człowiek czy Tesla? Nowa aktualizacja wprowadza szachy

źródło: elektrowoz.pl, Elon Musk (Twitter), Tesla