Reklama
Tesla
(fot. Tesla)

Nowa aktualizacja dla Tesli pozwala zmienić samochód… w boombox

W najnowszej aktualizacji oprogramowania, która właśnie jest wdrażana do elektryków, Tesla zdecydowała się w ciekawy sposób wykorzystać zewnętrzne głośniki. Posłużą one do odtwarzania różnych multimediów.

Reklama

Tesla prawie jak boombox

Samochody Elona Muska są rozwijane na bieżąco, podobnie jak chociażby smartfony czy tablety. Nie trzeba bowiem kupować nowego modelu, aby mieć dostęp do wybranych nowych rozwiązań. Wystarczy tylko pobrać aktualizację oprogramowania i to bez konieczności odwiedzania serwisu. Niektóre aktualizacje skupiają się na systemach wsparcia kierowcy, inne usprawniają osiągi, a jeszcze inne wprowadzają funkcje, które należy traktować raczej jako ciekawostkę.

https://twitter.com/spkaine/status/1342546558022283264?s=20

Udostępniona właśnie aktualizacja, oznaczona jako 2020.48.25, wdraża jedną z takich funkcji – nie wpływa ona na faktycznie użytkowanie samochodu, ale może okazać się przyjemnym dodatkiem. Jak już wcześniej wspomniałem, Tesla postanowiła wykorzystać zewnętrzny głośnik, w założeniach będący przede wszystkim częścią systemu AVAS, mającego ostrzegać przechodniów o nadjeżdżającym elektryku.

Tesla w oficjalnym komunikacie informacje:

Zamień swój samochód w boombox i zabawiaj tłum odtwarzaniem multimediów podczas postoju. Możesz także dostosować dźwięk, który Twój samochód wydaje, gdy naciskasz klakson, prowadzisz samochód lub gdy samochód jest w ruchu za pomocą funkcji Summon. Wybierz opcję z menu rozwijanego lub podłącz własne urządzenie USB i zapisz do pięciu własnych dźwięków.

Trzeba przyznać, że opisane rozwiązanie kojarzy się trochę z „agro tuningiem”, ale cóż, miejmy nadzieję, że właściciele Tesli mają dobry gust muzyczny, a także nie będą zbyt często męczyć otoczenia muzyką puszczaną z zewnętrznych głośników.

Tesla usprawnia również inne elementy

Nowa wersja oprogramowania to nie tylko funkcja boomboksa. Aktualizacja wprowadza jeszcze usprawnienia w wizualizacji jazdy, która teraz ma dostarczać kierowcy więcej szczegółów, szybszy i wygodniejszy dostęp do wybranych funkcji (np. aktywacja kamery cofania i wycieraczek), a także m.in. ulepszenia w funkcji planowania odjazdu.

Aktualizacja została już udostępniona. Powinna więc być już dostępna do pobrania we wszystkich wspieranych modelach. Oczywiście można ją zainstalować bez odwiedzenia pobliskiego serwisu – wystarczy tylko wykonać kilka kliknięć na centralnym, dotykowym ekranie.