Tesla – mobilna aplikacja (fot. Tesla)

Oficjalna aplikacja Tesli już po polsku. Ponadto, można wygrać Model Y

Mamy dobrą wiadomość dla polskich użytkowników elektrycznych samochodów Elona Muska. Tesla zdecydowała się bowiem dodać język polski w swojej mobilnej aplikacji.

Ważna zmiana w aplikacji Tesli

Fani elektryków długo musieli czekać na pojawienie się jednego z najważniejszych producentów na polskim rynku. Tesla dopiero w tym roku podjęła decyzję, że kraj nad Wisłą również może być atrakcyjnym wyborem, a rozpoczęcie w nim oficjalnej sprzedaży powinno pozytywnie przełożyć się na wyniki finansowe.

Pod koniec lipca dowiedzieliśmy się, że Tesla oficjalnie wjeżdża do Polski, a ceny podstawowego Modelu 3 startują od 195 tys. złotych. Warto dodać, że kilkanaście dni wcześniej wydana została aktualizacja oprogramowania, wprowadzająca w elektrycznych samochodach spolszczony interfejs.

Tesla – mobilna aplikacja.
Aplikacja Tesli w wersji na Androida właśnie otrzymała język polski (fot. elektrowoz.pl)

Po wdrożeniu polskiego interfejsu w autach, rozpoczęciu oficjalnej sprzedaży, przyszedł moment na kolejny ukłon w stronę polskich klientów. Jak informuje serwis elektrowoz.pl, mobilna aplikacja, zapewniająca zdalny dostęp do samochodu, otrzymała opcję wyboru języka polskiego.

Język polski pojawia się obecnie u użytkowników Androida – należy jednak zaznaczyć, że tylko u osób posiadających smartfon z zainstalowanym Androidem 8 lub nowszym. Natomiast kilka dni wcześniej spolszczenia doczekała się aplikacja na iOS.

Niestety, Tesla raczej nie przyłożyła do aktualizacji. Użytkownicy zwracają uwagę na błędy w tłumaczeniu, a także na braki – w wybranych miejscach nadal występują wyrazy w języku angielskim. Niewykluczone, że niedociągnięcia zostaną wyeliminowane w jeden z najbliższych aktualizacji.

Tesla Model Y – konkurs

Nie każdy zainteresowany może wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Teslę. Skierowany jest on dla osób, które zachęciły znajomych do zakupu Modelu S, 3 lub X z wykorzystaniem własnego linku polecającego. Jak zauważa elektrowoz.pl, wygranie Modelu Y przynajmniej teoretycznie możliwe jest również w Polsce.

Losowanie odbywa się w każdym miesiącu, a raz na kwartał pojawia się nagroda specjalna, czyli Tesla Roadster Founders Edition. Szczegóły dostępne są na stronie Tesli.

Model Y (fot. Tesla)