Terraria

Terraria otrzymuje ostatnią aktualizację. Po raz kolejny

Kop, walcz, odkrywaj, buduj! Takie cztery hasła znajdują się na karcie Steam gry Terraria, która nie tylko cieszy się ogromną i nieustającą popularnością na tej platformie, ale również jednymi z najlepszych ocen. Jakiś czas temu otrzymała swoją ostatnią aktualizację, a teraz kolejną – kolejną ostatnią. Czyżby?

Reklama

Kiedy słyszycie, że gra jest na wiele godzin, co myślicie? Dziesięć, dwadzieścia? Kilkadziesiąt? Setki? W przypadku Terrarii trzeba mówić o tysiącach. Wystarczy przejrzeć recenzje tego tytułu, żeby zobaczyć, że dziewięcioletnia gra wciąż przyciąga uwagę nowych graczy i zachowuje ją w przypadku weteranów.

Terraria to hit. I nie mów, że nie

W końcu dlaczego jakaś pikseloza miałaby przyciągać tylu ludzi? W dokładnie tej chwili, w której piszę tę wiadomość, w grze znajduje się aż 24380 graczy. To 21. miejsce wg liczby grających na Steam.

Dawno, dawno temu nazywana przez większość po prostu Minecraftem w 2D. I chociaż rzeczywiście obie te gry dzielą ze sobą sandboxowy świat, to jednak Terraria ma dużo, dużo więcej do zaoferowania.

Terraria

Terraria to zawartość na naprawdę wiele godzin. Od tytułu Mojang odróżnia ją nie tylko więcej bossów, przeciwników i ekwipunku, ale i podejście do wynagradzania graczy. Minecraft mimo wszystko skupiał się bardziej na budowaniu, kiedy Terraria na zdobywaniu lepszego wyposażenia i pokonywaniu kolejnych wyzwań. Nie, nie chodzi tylko o diamentowy kilof.

Terraria otrzymuje kolejną ostatnią aktualizację

Terraria w maju tego roku otrzymała tak dużą aktualizację, że nie zmieściła się w wiadomości na Steam. Zliczyć można byłoby ponad 45 stron tekstu. Dodano m.in. dwa nowe tryby, grę w golfa i – co najważniejsze – głaskanie pieska lub kotka.

Po tylu latach miał być to koniec podróży – dosłownie taką nazwę nosiła tamta aktualizacja.

Terraria

Okazuje się jednak, że twórcy dostarczyli jeszcze właściwy koniec podróży – wersję 1.4.1. W tej aktualizacji dodano nowe wyposażenie, wcześniej wymyślone przez graczy. Pojawiła się również nowa postać – Księżniczka. Do tego nowe osiągnięcia i przedmioty… i chyba pora wracać do gry. Znowu.

Zobacz też: