salon Play
fot. Play

Ruszają testy telewizji Play Now TV – sześć miesięcy dostępu bez opłat

Play rozpoczyna testy swojego nowego produktu – telewizji Play Now TV. Wziąć w nich udział mogą nie tylko klienci fioletowego operatora, ale również ci, którzy na co dzień korzystają z oferty innych sieci. Zyskać można pół roku darmowego dostępu.

Testy na dobre wystartują za dwa dni, 21 lutego, a chętni do wzięcia w nich udziału muszą udać się do dowolnego salonu Play. Oferta jest bowiem dostępna tylko stacjonarnie. Tam wystarczy odebrać dekoder TV Box, który sieć wypożycza na czas trwania umowy, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Reklama

Krótko o samym sprzęcie. Play TV Box pracuje pod kontrolą systemu Android TV 8.0, a do telewizora podłączamy go poprzez gniazdo HDMI. Obsługuje rozdzielczość 4K, umożliwia nagrywanie programów (8 GB wbudowanej pamięci, możliwość podłączenia dysku), ma opcję udostępniania ekranów innym urządzeniom oraz wbudowany Google Chromecast. Dołączany do zestawu pilot oferuje z kolei możliwość sterowania również telewizorem i wyszukiwania głosowego.

Jak wspomniałem wcześniej, na pół roku w ramach testów usługa jest darmowa. Jedynym kosztem niefinansowym, jaki ma ponosić użytkownik jest ewentualność odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie – telefonicznej lub mailowej. W ciągu sześciu miesięcy w dowolnym momencie można zwrócić urządzenie i rozwiązać umowę. W innym wypadku, trwa ona 24 miesiące.

Jej koszt wynosi wtedy 20 zł dla osób, które aktualnie korzystają z Play Now lub 35 zł miesięcznie dla nowych klientów. Co może być istotne, korzystanie z usługi poprzez internet Play nie będzie pomniejszało transferu danych. Użytkownik otrzyma również możliwość nagrania 30 godzin materiału i zapisania go w chmurze (będzie przechowywany przez 180 dni) lub dokupienia dodatkowych 1000 godzin za kwotę 10 zł.

Jak wygląda oferta Play Now TV?

Przejdźmy zatem do samej oferty. Podstawowy pakiet ma liczyć 28 kanałów, a po podłączeniu do dekodera anteny wzbogaci się on o pełną ofertę telewizji naziemnej. Oprócz tego, Play zaoferuje również możliwość uzupełnienia go o dodatkowo płatne pakiety. Pojawi się także możliwość wykupienia Netfliksa i doliczenia go do rachunku Play.

Pakiet podstawowy (fot. telepolis.pl
Pakiety Sport, HBO i Kids (fot. telepolis.pl)

Jeżeli jesteście zainteresowani skorzystaniem z testów, nie zwlekajcie. Play na ich potrzebę ma udostępnić tylko kilka tysięcy dekoderów.

Źródło: Telepolis