(fot. Telegram)

Telegram z nowymi ankietami. Rozmowy grupowe stały się jeszcze lepsze

Twórcy Telegrama przygotowali nową wersję komunikatora. Aktualizacja wprowadza zmiany, które powinny sprawdzić się podczas rozmów grupowych.

Reklama

Nowy zestaw ankiet w Telegramie

Telegram zostaje daleko w tyle za najpopularniejszymi komunikatorami. Znaczna większość osób wybiera Messengera czy WhatsAppa. Nie, nie chodzi o jakość aplikacji, bowiem w wybranych elementach to właśnie Telegram wypada lepiej. Głównym czynnikiem jest raczej baza użytkowników – Facebook ma tutaj sporą przewagę. Cóż, chcesz mieć wygodną możliwość komunikacji ze znajomymi, to często jedynym wyborem jest właśnie Messenger lub ewentualnie WhatsApp.

Reklama

To się udało tylko nielicznym. WhatsApp na Androida został pobrany ponad 5 mld razy

Mimo iż Telegram nie należy do najczęściej pobieranych aplikacji do komunikacji, to posiada on grono wiernych użytkowników. W końcu nie każdy chce dzielić się danymi z Facebookiem czy inną dużą korporacją. Dodatkowo, Telegram zapewnia zestaw przydatnych i bardziej unikalnych funkcji, co dodatkowo przekłada się na jego atrakcyjność.

Dla osób, które zamiast Messengera preferują Telegrama, mamy dobrą wiadomość. Aplikacja otrzymała aktualizację, która wprowadza nowości w konwersacjach grupowych. Twórcy skupili się na rozwinięciu ankiet. Nie jest to znacząca zmiana, ale jak najbardziej może się przydać chociażby podczas ustalania planów na wieczór, tematu grupowego projektu na studia czy filmu, na który zamierzamy pójść większą grupą.

Widoczne głosy, wiele odpowiedzi i tryb quizu

Wcześniej wszystkie ankiety w Telegramie były anonimowe. Natomiast teraz możliwe jest stworzenie ankiety, która pozwala na podgląd oddanych głosów. Dzięki temu, szybko poznamy, jakich odpowiedzi udzielili poszczególni członkowie rozmowy grupowej.

Kolejny rodzaj ankiety umożliwia zaznaczenie kilku odpowiedzi. Jak podają twórcy komunikatora, dzięki temu np. łatwiej będzie stworzyć playlistę na imprezę. Ostatni typ to Quiz Mode, czyli ankieta z jedną poprawną odpowiedzią.

Pozostałe nowości

Telegram w wersji 5.14 wprowadza również kilka innych zmian. W ustawieniach możemy spersonalizować kształt wiadomości – pojawił się suwak, który pozwala wybrać bardziej kwadratowy lub zaokrąglony wygląd.

(fot. Telegram)

Ponadto, podobnie jak w iOS, użytkownicy Androida mogą teraz zobaczyć dokładniejszy licznik postępu podczas pobierania lub wysyłania plików.

(fot. Telegram)

Oczywiście nie zabrakło mniejszych usprawnień i usunięcia zgłoszonych błędów. Aktualizacja jest już dostępna w App Store i Google Play.

źródło: Telegram