Tegoroczne święta będą należeć do iPada - Tabletowo.pl

Tegoroczne święta będą należeć do iPada

Tabletowo.pl Tegoroczne święta będą należeć do iPada Apple Ciekawostki Nowości

Analitycy twierdzą, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą należeć do tabletu Apple iPad, a prezentacja wielu, zapowiadających się niezwykle interesująco, produktów konkurencji nie zagrozi wynikom jego sprzedaży.

Do takiego wniosku doszli specjaliści z firmy Gartner, którzy szacują również, że udział iPada w rynku spadnie z 83% (2010) do 73.4% (2011). Pomimo takiej tendencji, tabletom konkurencji wciąż daleko do takiego wyniku i upłynie jeszcze dużo wody (lub spadnie wiele płatków śniegu), nim sytuacja ulegnie zmianie.

Największym zagrożeniem dla aktualnie żelaznej pozycji iPada będą urządzenia z systemami Android Ice Cream Sandwich (premiera w październiku) oraz Windows 8 (premiera jesienią 2012 roku).

Carolina Milanesi, wiceprezes badawczy firmy Gartner, twierdzi, że „Apple oferuje doskonały i jednolity interfejs na wszystkich swoich urządzeniach, we wszystkich swoich programach i usługach. Dopóki konkurencja nie będzie w stanie odpowiedzieć podobnie dopracowanymi produktami, pozycja Apple na rynku nie jest zagrożona”. Ekspertka dzieli się także przepisem na tablet idealny oraz odniesienie sukcesu w tym niezwykle wymagającym segmencie rynku: „należy się skoncentrować na zapewnieniu użytkownikowi jak najlepszych doświadczeń z urządzeniem, stworzeniu mocnej więzi pomiędzy smartfonami i tabletami, zbudowaniu solidnej bazy programowej, intuicyjnego interfejsu graficznego i możliwości łatwej wymiany zawartości pomiędzy wszystkimi posiadanymi urządzeniami”.

Zgadzacie się z panią wiceprezes? Jaka, opierając się na Waszych doświadczeniach, upodobaniach i obserwacjach, jest recepta na tablet idealny?

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona