Nowy Mac mini z Apple M2
(źródło: Apple)

Wiemy, jakie urządzenia Apple zaprezentuje w 2023 i 2024 roku

Apple znane jest ze swojego cyklicznego wypuszczania produktów. Co roku wiele użytkowników z niecierpliwością wyczekuje, chociażby nowego iPhone’a. Poznaliśmy listę urządzeń, które firma planuje pokazać w drugiej połowie 2023 r. i pierwszych dwóch kwartałach 2024 r.

Jakie urządzenia Apple ujrzymy na rynku?

O premierze smartfonów iPhone z serii 15 mówi się już od dłuższego czasu, natomiast nie są to jedyne nadchodzące urządzenia. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • iPhone 15,
  • Apple Watch 9 i Ultra,
  • MacBook Pro i Air,
  • iMac,
  • iPad Pro i Air.

Na liście zaraz za nadchodzącym smartfonem znalazły się dwa zegarki – Apple Watch 9 i Ultra o nazwach kodowych N207, N208 i N210. Szczegóły na temat nowych funkcji i możliwości tych zegarków nie są jeszcze znane. Można spekulować, że przyniosą one nowe innowacje i ulepszenia w świecie smartwatchy.

Przechodząc do laptopów MacBook, modeli z dopiskiem Pro będzie trzy: 13-calowy z układem M3 (J504), 14-calowy z jednostką M3 Pro (J514) oraz napędzany przez chip M3 Max model z przekątną 16 cali (J516). Oczekuje się, że firma zaprezentuje również odświeżony model MacBooka Air.

Apple chce także udoskonalić komputery iMac. Mowa o urządzeniach z 24-calowymi ekranami. Co więcej, firma prowadzi badania nad rozwojem iMaca z ekranem o przekątnej przekraczającej 30 cali, co może przynieść jeszcze większą moc obliczeniową i efektywność dla profesjonalnych użytkowników.

Apple
(fot. Katarzyna Pura, Tabletowo.pl)

Pojawią się też nowe wersje jednych z najlepszych urządzeń przenośnych i tabletów. Tak, mowa o iPadach. W przypadku modeli iPad Pro (J717 i J720), można spodziewać się wyświetlaczy wykonanych w technologii OLED. Producent planuje również wprowadzić nowego iPada Air (J507), który zastąpi obecny model oparty na układzie M1.

(fot. Apple)

Na tym plany firmy z nadgryzionym jabłkiem się nie kończą, bowiem pracuje ona nad następcami słuchawek AirPods 3. generacji. Warto wspomnieć, że na celowniku producenta z Cupertino jest również sfera inteligentnego sprzętu domowego. Chodzi o inteligentne wyświetlacze i nowy dekoder Apple TV.

Informacje na temat nadchodzących urządzeń Apple pochodzą od Marka Gurmana z Bloomberg i nie są oficjalnymi danymi producenta. Z tego powodu należy traktować je jedynie jako plotki, a nie sprawdzone i potwierdzone źródła.