TCL TAB MAX
(źródło: TCL)

TCL TAB MAX 10.4 to nowy, ciekawy tablet dla mas

Firma TCL nie zwalnia tempa. Korzystając z tego, że rynek tabletów zalicza w ostatnim czasie wzrosty, Chińczycy zaprezentowali nowy tablet – TCL TAB MAX 10.4. Nowe urządzenie wydaje się być ciekawą propozycją, a jego specyfikacja sprawia, że grono zainteresowanych nowym urządzeniem może być całkiem spore.

TCL TAB MAX 10.4 – ma wszystko, by stać się hitem

Nowy tablet wyposażony został w ekran LCD o przekątnej 10,4 cala i rozdzielczości Full HD+. Jego proporcje są nietypowe i wynoszą 15:9 – to może przysporzyć pewnych kłopotów podczas konsumpcji multimediów. Dokoła ekranu znajdują się stosunkowo niewielkie ramki, a producent podaje, że wyświetlacz wypełnia przeszło 83% frontu.

Pozostając w kręgach multimedialnych warto wspomnieć, że TCL TAB MAX 10.4 został wyposażony w dwa głośniki stereo. Dostępny jest również mikrofon, ale zabrakło niestety wyjścia audio 3,5 mm. Słuchawki będzie można podpiąć korzystając z portu USB typu C lub łącząc je bezprzewodowo przy pomocy Bluetooth 5.0. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac i obsługę USB OTG. Nie zabrakło również modułu GPS.

TCL TAB MAX
(źródło: TCL)

Nowy tablet działa pod kontrolą Androida 11, a za jego napędzanie odpowiada Soc Snapdragon 665. Nie jest to może najnowszy chip, ale do średniej klasy tabletu będzie w pełni wystarczający. Został on sparowany z 6 GB pamięci RAM, a użytkownicy na dane otrzymają 256 GB. Gdyby komuś było mało, pamięć będzie można rozszerzyć maksymalnie o kolejne 256 GB przy pomocy karty microSD.

O odpowiednio długi czas pracy zadbać ma ogniwo o pojemności 8000 mAh. Taka bateria, w połączeniu z resztą specyfikacji, zapowiada przyzwoite osiągi. Ładowanie natomiast mogłoby być szybsze – według producenta zajmie ono niecałe 4 godziny i odbywa się z mocą 18 W.

Na tyle urządzenia znalazł się aparat o rozdzielczości 13 Mpix z autofokusem i diodą doświetlającą. Sensor ten pozwoli nagrać wideo o rozdzielczości 1080p w 30 klatkach na sekundę. Trzeba założyć, że aparat ten nie będzie najmocniejszym punktem urządzenia, ale z drugiej strony to tablet – aparat nie jest tutaj najważniejszy. Na froncie z kolei znajduje się kamerka do selfie i wideorozmów o wielkości 8 Mpix.

TCL TAB MAX 10.4 nie jest przesadnie dużym tabletem. Jego wymiary wynoszą 247,8×157,6×7,7 mm i waży on 470 gramów. Sprzęt dostępny jest w kolorze szarym Space Gray. Warto wspomnieć, że sprzęt wspiera obsługę aktywnego rysika T-Pen.

TCL TAB MAX
(źródło: TCL)

Tablet można już zamawiać w oficjalnym sklepie TCL na Aliexpress, a jego wysyłka rozpocznie się już 21 lutego. TCL TAB MAX 10.4 został wyceniony na 219 dolarów (~900 złotych). Sprzęt jest również dostępny w zestawie z dodatkowym rysikiem, etui i klawiaturą bezprzewodową.

Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo czy i kiedy sprzęt wejdzie do sprzedaży poza Chinami. Patrząc jednak na cenę i specyfikację myślę, że wiele osób chętnie zobaczyłoby go na sklepowych półkach na całym świecie. TCL TAB MAX 10.4 ma bowiem wszystko, by stać się hitowym tabletem dla mas.

TCL TAB MAX
(źródło: TCL)