TCL miało przywieźć na targi MWC 2020 prototyp „rozwijanego” smartfona

They see me rollin'

O smartfonach ze składanymi ekranami powiedziano i napisano już wiele. Według TCL wkrótce przyjdzie czas na urządzenia z wyświetlaczami, które będziemy rozwijać.

Nie chodzi koniecznie o sprzęty, które będziemy rolować jak tubę papieru… śniadaniowego. TCL wskazuje raczej na urządzenie, w którym drugi wyświetlacz będzie wyciągany razem z rozsuwaną obudową, tworząc tablet. Brzmi dobrze?

Wygląda świetnie, wzbudza wątpliwości

(fot. cnet)

Grafiki, które po raz pierwszy pojawiły się na łamach cnet, bardziej przyczyniają się do powstawania pytań niż do znajdowania odpowiedzi. Pierwsze, i chyba najważniejsze, dotyczy tego, w jaki sposób działa mechanizm rozwijania ekranu. Skoro docelowo, po rozsunięciu obudowy, wyświetlacz ma tworzyć dużą powierzchnię bez widocznego łączenia, to w jaki sposób ekran zawija się przy jej składaniu?

Tego typu konstrukcja musiałaby zakładać, że gdy urządzenie zostanie rozsunięte, druga połowa obudowy pozostanie pusta – by mieścić gdzieś ekran, gdy sprzęt pozostaje w trybie „kompaktowym”.

(fot. cnet)

TCL miało przywieźć prototyp na targi MWC 2020

Sam fakt, że TCL zamierzało zaprezentować to wyjątkowe urządzenie na (odwołanych obecnie) targach Mobile World Congress, nie oznacza wcale, że zamierza wprowadzić takie do produkcji, nie mówiąc już o sprzedaży.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku firma przywiozła na imprezę własny prototyp składanego smartfona. Sprzęt był tak delikatny, że nawet wewnętrzny personel TCL nie mógł go dotykać ;) Podczas targów CES, które odbyły się na początku tego roku, producent udostępnił wspomniany sprzęt uczestnikom targów, ale jednocześnie wycofał się z deklaracji dotyczących włączenie takiego projektu do planów wydawniczych.

(fot. cnet)

Osobiście lubię, gdy firmy technologiczne pokazują coś, co mocno różni się od urządzeń wbijających się w sztywne ramy mobilnej branży. Fakt, że im bardziej odjechany jest projekt, tym mniejsze szanse na to, że zobaczymy go na ulicy, ale zawsze wprowadza odrobinę radości do generycznych wieści ze świata technologii.

To oznacza albo śmierć, albo ponowne narodziny. BlackBerry kończy umowę z TCL

źródło: cnet przez The Verge