smartfon samsung galaxy a03 core smartphone
Samsung Galaxy A03 Core (źródło: Samsung)

Tak cichej premiery dawno nie było. Samsung Galaxy A03 oficjalnie

Całkowicie niespodziewanie Samsung ogłosił nowego budżetowca. Premiera co ciekawe obyła się bez wcześniejszych zapowiedzi, czy reklam — tak jak przyszło na urządzenie z niskiej półki. Samsung Galaxy A03 otrzymał pewną sporą zmianę, względem poprzednika, ale czy coś poza tym?

Reklama

Samsung Galaxy A03 to kolejny budżetowy smartfon producenta

Najnowszy smartfon koreańskiego producenta został wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz Infinity-V pracujący w rozdzielczości HD+. Infografika nie zdradza, jaka matryca została tu użyta oraz jakim cechuje się odświeżaniem, jednak najprawdopodobniej jest to podstawowy LCD IPS o bazowej częstotliwości 60 Hz. Mówimy przecież o budżetowym urządzeniu.

Samsung Galaxy A03
Źródło: Samsung

Największą zauważalną zmianą w porównaniu do poprzednika jest rozdzielczość matrycy głównego obiektywu. Urządzenie ma bowiem na pokładzie zestaw dwóch aparatów – 48 Mpix z przysłoną f/1.8 oraz dodatkowy moduł służący do wykrywania głębi 2 Mpix ze światłem f/2.4, a Galaxy A02 korzystał z sensora głównego 13 Mpix. Co więcej, przedni panel Galaxy A03 we wcięciu w kształcie kropli wody skrywa aparat do selfie z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix (f/2.2).

Samsung Galaxy A03 ma na pokładzie niezidentyfikowany 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz składający się z dwóch klastrów — pierwszy wyposażony jest w 2 rdzenie, zaś drugi w sześć, najprawdopodobniej energooszczędnych rdzeni. Układ CPU jest wspierany przez różne ilości pamięci, w zależności od wybranej wersji. Do sprzedaży trafią trzy warianty z 3 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 4 GB + 64 GB oraz 4 GB + 128 GB.

Smartfon mierzy 164,2 × 75,9 × 9,1 mm (bezpośredni poprzednik, czyli Galaxy A02 miał takie same wymiary). Samsung Galaxy A03 będzie sprzedawany w trzech wersjach kolorystycznych — czarnej, niebieskiej oraz czerwonej, przy czym określone warianty mogą być zarezerwowane jedynie dla poszczególnych rynków. Całość jest zasilana przez ogniwo o pojemności 5000 mAh.

Jak na razie producent nie zdradził, ile smartfon ma kosztować, a także gdzie Samsung Galaxy A03 będzie sprzedawany. Urządzenie powinno trafić na półki sklepowe jeszcze przed zakończeniem tego roku.