Tak wygląda podwójna kamera w smartfonie iPhone 7 (Pro/Plus)

Plotek i przecieków na temat iPhone’a 7 ciąg dalszy. Z każdym dniem coraz więcej dowiadujemy się na temat przygotowywanego przez firmę Apple smartfonu, który swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej we wrześniu tego roku. Dzisiaj – parę słów o kamerze.

Na początek zbierzmy informacje, które mamy na temat aparatu w telefonie iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Z dotychczasowych przecieków dowiedzieliśmy się, że iPhone 7 będzie miał najprawdopodobniej podwójną kamerę, która pozwoli nie tylko na nagrywanie lepszej jakości materiałów, ale np. nagrywanie jednocześnie dwóch obrazów. Ktoś nawet pokusił się o wizualizację działania kamery Dual-Lens w nowych iPhone’ach.

Z drugiej strony rendery tylnej obudowy iPhone’a 7, o których pisałem wczoraj pokazują jasno, że telefon w wersji podstawowej kamery Dual-Lens mieć nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że aparat w tej formie pojawi się jedynie w większym modelu iPhone’a. Będzie to albo iPhone 7 Plus, albo iPhone 7 Pro – jeżeli Apple zdecyduje się na wprowadzenie bardziej rozbudowanego telefonu.

Podwójna kamera w iPhone 7
Podwójna kamera w iPhone 7

Do internetu wyciekły właśnie zdjęcia podwójnej kamery, która zapewne pojawi się w nowych iPhone’ach. Dostawcą sprzętu jest firma Sony, z którą Apple podpisał umowę jeszcze w ubiegłym roku na wykonanie kamer do przygotowywanych telefonów.

Na zdjęciach, które pierwszy opublikował chiński serwis ChaXunzs, widać wyraźnie to samo oznaczenie, które znajdziemy na pojedynczych kamerach wyprodukowanych na potrzeby iPhone’ów. Wszystko więc wskazuje, że iPhone 7, przynajmniej w większej wersji, będzie posiadał nie jeden, a dwa aparaty. Ciekawe, ilu osobom przypadnie do gustu takie rozwiązanie? Myślicie, że dodanie kolejnej kamery wpłynie pozytywnie na sprzedaż iPhone’ów?

Aktualizacja:

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie, przedstawiające prototyp iPhone’a 7 Plus/Pro z podwójnym obiektywem aparatu. Przy okazji możecie obejrzeć również rendery, oparte na dostępnych do tej pory informacjach.

źródło: BGRBastillePost przez MacRumors