Ważne

Tak będzie działała podwójna kamera w iPhonie 7?

Rynek plotkarski jeżeli chodzi o smartfony iPhone przechodzi sam siebie. Wyobraźcie sobie, że komuś chciało się na podstawie patentów zarejestrowanych przez Apple’a stworzyć wideo prezentujące możliwości podwójnej kamery iSight. Pojawi się ona w telefonie iPhone 7.

Albo iPhone 7 Pro – jeżeli wierzyć ostatnim pogłoskom. Nowy iPhone, którego we wrześniu ma pokazać firma Tima Cooka, będzie zapewne zawierał podwójną kamerę iSight, która znacznie rozszerzy możliwości nagrywania wideo i wykonywania zdjęć. Świadczą o tym nie tylko informacje z różnych, mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł, ale także wnioski patentowe, które w ostatnim czasie składał Apple.

Pokazują one dość jednoznacznie, że Apple planuje wprowadzenie podwójnej kamery w swoich mobilnych urządzeniach. Być może trafi ona już do iPhone’a 7 – w wersji Plus, bądź Pro. Taka kamera Dual-Lens pozwalałaby m.in. na jednoczesne nagrywanie różnych widoków tego samego obiektu. Np. z jednej kamery można by kręcić ogólny widok, a z drugiej – zbliżenie.

Drugie rozwiązanie to jednoczesne nagrywanie wideo jedną kamerą, a drugą – wykonywanie zdjęć obiektu. Wymagałoby to jednak wprowadzenia zmian w oprogramowaniu iOS na iPhone’y. Najprawdopodobniej Apple musiałby razem z obsługą podwójnej kamery zaimplementować również możliwość dzielenia ekranu w iPhone’ach. Obecnie ta funkcja dostępna jest jedynie w iPadach.

Zresztą, możecie przekonać się sami, jak to może wyglądać. Prezentacja obsługi podwójnej kamery została przygotowana przez Matta Gonzaleza z MacRumors. Akcja od 1:11:

Jest na co czekać? Moim zdaniem, mimo ciekawego rozwiązania, podwójna kamera jest raczej ciekawostką niż rozwiązaniem, które przyciągnie rzesze nowych klientów. Mylę się?

źródło: MacRumors

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona