Ważne

iPhone Pro pojawi się w ofercie Apple?

Nie tak dawno w naszym serwisie mogliście przeczytać o planach wypuszczenia przez Apple’a iPada Pro o przekątnej 9,7-cali. Pomysł bardzo ciekawy, zwłaszcza że oczekiwania użytkowników w stosunku do tabletów cały czas rosną. Wygląda jednak na to, że Apple myśli nie tylko o rozszerzeniu linii iPadów. Również iPhone może pojawić się w zupełnie nowej odsłonie.

Na początek uporządkujmy kilka faktów. Obecna linia iPhone’ów to model standardowy (4,7-cala) oraz iPhone Plus z ekranem 5,5-cala. Użytkownik ma więc do wyboru dwa podstawowe rozmiary urządzenia przy niemal takich samych podzespołach. Według najnowszych doniesień może to jednak wkrótce ulec zmianie.

Całkiem możliwe, że oprócz 9,7-calowego iPada Pro w planach firmy z Cupertino pojawił się jeszcze inny pomysł. Według dobrze poinformowanego chińskiego serwisu MyDrivers ,Apple ma plan wprowadzić w tym roku na rynek iPhone’a Pro. Urządzenie miałoby pełnić podobną funkcją do tej, którą spełnia obecnie 13-calowy iPad Pro.

A zatem, Apple miałby zaprezentować w tym roku trzy nowe modele. Byłby to iPhone 7 z 4,7-calowym ekranem, iPhone 7 Plus (5,5-cala) oraz iPhone Pro. Ten ostatni, według doniesień, miałby być odgałęzieniem iPhone’a Plus – więc z większym ekranem i możliwościami. W odróżnieniu od wersji Plus, Pro miałby oferować znacznie więcej możliwości i mieć bogatsze wyposażenie. Cena byłaby oczywiście znacznie wyższa niż w przypadku podstawowych modeli. Możliwe jest jednak, że iPhone Pro będzie po prostu nową nazwą na iPhone’a 7 Plus.

Skąd pomysł na iPhone’a Pro? Apple wyraźnie chce pozycjonować swoje mobilne produkty pod biznes, który dotychczas firma z Cupertino traktowała trochę po macoszemu. Niedawna premiera iPada Pro czy wcześniejsza bliska współpraca z IBM tylko to potwierdzają. iPhone Pro może być kolejnym krokiem w stronę przekonania użytkowników, że do poważnej pracy nie trzeba wcale mieć laptopa z Windowsm na pokładzie.

To już kolejna pogłoska na temat rozszerzenia oferty ze strony Apple’a. Według coraz większej liczby źródeł, jeszcze w tym miesiącu, 21 marca, Apple ma zaprezentować na konferencji w Cupertino 4-calowego iPhone’a 6se, czyli następcę niespecjalnie popularnego iPhona’a 5c. Oczywiście premiery domniemanego iPhone’a Pro powinniśmy spodziewać się raczej w drugiej połowie tego roku. Zgodnie z kalendarzem nowe smartfony firmy Tima Cooka powinny zostać pokazane najwcześniej we wrześniu.

źródło: MyDrivers, TechnoBuffalo

Komentarze

 • Anty no life :)

  Iphone Pro? Nie uwierze, dopoki nie zobacze:) Jest juz plus (pewnie opatentowali to slowo i juz zadan samsung nie bedzie kogl sie tak nazywac :D). Pozew dla Microsofta za uzywanie slowa Pro przy tabletach pewnie juz w drodze:)

 • Pafnucy

  A słyszeliście że z iPhone można dzwonić i wysłać wiadomości? Niesamowite

 • mamrot

  “O rozdzielczości 9,7 cala”? Wczoraj kupiłem tv o rozdzielczości 40 cali. Cieszę się, że w tabletowo pracują tak fachowi redaktorzy.

  • pomylić się nie można? serio?

   • mamrot

    Można. Skomentować nie można? Serio? W takim razie wyłączcie możliwość komentowania ;-)

    • Pewnie, że można. Ale można to zrobić w przyjemniejszy sposób.

  • Dzięki za zgłoszenie :)

 • cyc997

  Czy będzie: obsługa microsd, pełna obsługa bluetooth, USB z otg i szybkim ładowaniem, obsługa drukarek, tryb pamięci masowej, gniazdo jack 3,5mm, możliwość zainstalowania oprogramowania spoza sklepu (np. firmowego autorskiego)?
  Jeśli nie to ten przyrostek “pro” to raczej od słowa proteza niż professional.

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Huawei Nexus 6P

Świetny, flagowy smartfon z czystym Androidem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona