Tak wygląda hybryda Asus Padfone 2 (update: wideo) | Tabletowo.pl

Tak wygląda hybryda Asus Padfone 2 (update: wideo)

Dołącz do dyskusji 0

16 października odbędzie się światowa, a w grudniu polska premiera hybrydy o nazwie Asus Padfone 2. Jak wynika z przecieków, będzie to urządzenie ciekawe i mające ogromny potencjał. Pod jego maską najprawdopodobniej znajdzie się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany zegarem 1,5GHz, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean, ekran IPS+ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, modem sieci LTE, GPS, moduł Wi-Fi i Bluetooth 4.0 oraz akumulator 2100 mAh (w telefonie, pojemność baterii tabletu i stacji dokującej jest nieznana). Specyfikacja to jeden element układanki tworzącej Padfone’a 2. Jesteście ciekawi drugiej?

Na koncie Evleaks na Twitterze zostały opublikowane zdjęcia prasowe nowej hybrydy Asusa. Źródło jest wiarygodne, albowiem to Evleaks jako pierwsze pokazało światu smartfony Nokia Lumia i tajemniczy tablet HTC, który jeszcze nie doczekał się (i nigdy może to nie nastąpić) prezentacji. Tym, co rzuca się w oczy na fotografiach Padfone’a 2, jest zmieniony mechanizm wsuwania telefonu we wnękę na tylnym panelu tabletu. Budzącą wątpliwości klapkę na zatrzask zastąpiono wyprofilowanym, eleganckim otworem. Całość wygląda schludnie i solidnie. Jak widać na jednej z grafik, 10,1-calowy tablet Padfone Station jest bardzo cienki, a jego obudowa pokryta gumopodobnym, zapobiegającym przypadkowemu wyślizgnięciu się z rąk, materiałem.

Sam Asus Padfone, telefon komórkowy będący móżgiem hybrydowej konstrukcji, doczekał się ledwie kosmetycznych zmian: oczko kamery internetowej zostało przeniesione na lewą stronę słuchawki, a przyciski głośności tuż pod włącznik. To, co najważniejsze, czyli opisane we wstępie tego artykułu nowe podzespoły, pozostaje niewidoczne dla oka. Czy szybszy procesor i większa ilość pamięci operacyjnej wystarczą, by wyeliminować choroby nękające pierwszą generację Padfone’a? Przekonamy się już niebawem.

AKTUALIZACJA:

Paweł, jeden z czytelników, podzielił się z nami bardzo ciekawym filmem, na którym możecie zobaczyć hybrydy Asus Taichi i Padfone 2 (od 1:40). Dziękujemy!

via Evleaks na Twitterze

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona