Ważne

Asus Taichi: dwa ekrany w jednym urządzeniu i Windows 8

Asus kusił nas nowymi urządzeniami i nie zawiódł. Na targach Computex 2012 na Tajwanie zaprezentował tablet Asus Tablet 600 z systemem Windows 8 RT i czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 3 oraz Taichi – superlekki notebook wyposażony w Windows 8 i dwa ekrany dotykowe.

Dostępny w dwóch wariantach gabarytowych, Taichi może pochwalić się bardzo dobrą specyfikacją. Obejmuje ona dwa 11,6- lub 13,3-calowe pojemnościowe ekrany dotykowe Super IPS+ o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, wydajny procesor Intel Ivy Bridge Core i7, dysk SSD, 4GB pamięci operacyjnej RAM, podświetlaną klawiaturę QWERTY oraz dwa aparaty fotograficzne o nieznanych parametrach.

Pomimo swej nietypowej konstrukcji i dwóch wyświetlaczy, waga Asusa Taichi jest porównywalna z komputerami z serii Zenbook. Jego kontrowersyjna budowa stawia pod znakiem zapytania funkcjonalność – czy ktoś zechce korzystać w drugiego ekranu dotykowego po zamknięciu pokrywy komputera? Rozumiem, że takie rozwiązanie pozwala zamienić urządzenie w dość nietypowy tablet, lecz w kwestii mobilności Taichi daleko będzie do tradycyjnych, lekkich i cienkich “dachówek”.

via Engadget

Komentarze

 • Robert

  Podświetlana klawiatura to porażka. Lepiej już podświetlić klawisze.

 • mirekk

  Asus nie jest głupi – w końcu tak naprawdę nie wiadomo co utrafi w gusta ludzi i zaspokoi ich potrzeby. Dlatego eksperymentują…

 • macsee

  A dlaczego nie zrobić hybrydy która miałaby 2 systemy z tym że część tabletowa byłaby z androidem a klawiatura miałaby klasyczne podzespoły notebookowe. W klawiaturze miałbyś dysk SSD lub klasyczny z windows’em. Tablet podłączony do klawiatury mógłby wtedy pełnić rolę wyświetlacza dotykowego dla windowsa. (W każdej chwili można by przełączać się między systemami gdyby oba były aktywne lub wybrać jeden)Oczywiście ktoś mógłby narzekać że sam tablet miałby tylko androida ale dla wielu osób byłaby to wystarczająca alternatywa.

  • Arek

   takie coś raczej nie ma racji bytu z bardzo prostego powodu – ceny, która musiałaby być co najmniej 2x większa niż cena zwykłego tabletu (2 procesory, 2 dyski, licencja na windows)
   de facto kupiłbyś 2 urządzenia z jednym ekranem

  • Nexxt

   Lenovo miało kiedyś taki pomysł – i na prototypie się skończyło…

  • ~Oth

   Podstawowy problem to synchronizacja danych pomiędzy systemami, a raczej przystosowanie windy do normalnej architektury plików.
   Z pełnoprawnym linuxem nie byłoby problemu :)

 • aaa

  Ale to będzie kosztować, a w praktyce taniej by było zawias zrobić obracany zamiast tego.

 • pawelooss

  Na razie widzę tylko jedno praktyczne zastosowanie – gra w statki. :)

 • Kuba

  Fajny quadrocopter, tylko ciekawe na jaka wysokość go te wiatraki wzniosą :P

 • Kontrowersyjny_ale_praktyczny

  taki sprzęt powinien być na wyposażeniu każdego biura – przynajmniej kierownik wchodząc do pokoju od razu widziałby, co tam klika jego podwładny ;P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona