Ważne

Oto zdjęcia nowego tabletu HTC. Czy są prawdziwe?

Przeglądając Twittera, natknąłem się na nowo utworzony profil @evleaks, na którym zostały opublikowane zdjęcia przedstawiające zupełnie nowy tablet tajwańskiej firmy HTC. Nie jestem pewien, czy fotografie są prawdziwe, ale niewątpliwie na takie wyglądają. Sprytny grafik potrafi zrobić wiele, by ściągnąć na siebie uwagę mediów. Niemniej jednak, tajemnicze urządzenie opatrzone logo HTC jest niezwykle interesujące, bo nie przypomina żadnego ze znanych nam tabletów.

Tym, co wyróżnia “ramkę” przedstawioną na zdjęciach jest wzornictwo. Składa się na niego śnieżnobiały korpus, wewnątrz którego umieszczono ekran o przekątnej mogącej mierzyć od 9,7” do 10,1”. Nad nim widnieje logo producenta, a poniżej niewielki, czarny otwór, który może być oczkiem kamery internetowej. Urządzenie najprawdopodobniej pracuje w oparciu o system operacyjny Android, co sugerują elementy interfejsu widoczne na zdjęciu tytułowym (co ciekawe, ikona Ustawień pochodzi z Androida 3.0 Honeycomb). Konstrukcja jest minimalistyczna, brutalnie prosta i piękna, ale łatwo zarzucić jej podobieństwo do komputerów iMac. Jest ono tak oczywiste, że jeżeli śnieżnobiała “ramka” HTC rzeczywiście trafi na rynek, Apple poruszy niebo i ziemię, aby zakazać jej sprzedaży na całym świecie.

Ponieważ zdjęcia pochodzą z niesprawdzonego, mało wiarygodnego źródła, można mieć wątpliwości wobec ich prawdziwości. Opublikowane zostały zaledwie kilka godzin temu na koncie założonym niewiele wcześniej. Z tego powodu przedstawione na nim urządzenie powinniście traktować jako ciekawostkę i plotkę – istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie stoi za nim żaden z projektantów HTC.

Tajemniczy tablet może być owocem starań firmy Pegatron, z którą, jak wynika z najnowszych informacji, HTC rozpoczęło współpracę. Specyfikacja urządzenia ma obejmować ekran o rozdzielczości HD 720p (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 2GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth i cenę, która nie przekroczy 800 dolarów. Dość technicznych szczegółów – nacieszcie oczy poniższą galerią zdjęć.

via Evleaks na Twitterze, Good eReader

Komentarze

 • grah

  Chyba HTC pozazdrościło Samsungowy pozwów – tożto wygląda jak iMac 23/27″…

 • rykiw

  “ale łatwo zarzucić jej podobieństwo do komputerów iMac. Jest ono tak oczywiste, że jeżeli śnieżnobiała „ramka” HTC rzeczywiście trafi na rynek, Apple poruszy niebo i ziemię, aby zakazać jej sprzedaży na całym świecie”

  Bzdura. Designem przypomina HTC One X, do którego Apple się nigdy nie przyczepił.

 • m2marek

  Straszna galeria – nie można przechodzić między zdjęciami (nie koniecznie przesuwając palec po ekranie ;) )

 • grah

  Jedna ciekawa rzecz daje się tutaj zauważyć – jak większość tabletów ma 2cm ramkę wokoło ekranu, tak tutaj mamy większą (3cm?) ale tylko z jednej strony. Ciekawe jak takie rozwiązanie sprawdziłoby się w praktyce.

 • Paskuda22

  Szczerze mówiąc wydaje mi się, że to fake. Logo HTC w przybliżeniu sprawia wrażenie, że jest krzywo osadzone.
  A tapeta wygląda jak ta którą mam obecnie na iPadzie, tylko brakuje spadających gwiazd.

 • adi

  oczywiście, że fake. Przyjrzyjcie się zdjęciu z wyświetlanym filmem Man in Black 2, nawet porządnie nie wycentrowali tego screenu z tabletem :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona