Tak może wyglądać Lumia 850… jeśli tylko pojawi się na rynku

Od ostatniego przecieku na temat Microsoft Lumia 850 minęło już prawie dwa miesiące. W międzyczasie pojawiła się sugestia, że prace nad tym smartfonem zostały przerwane i w tym roku zobaczymy jedynie Lumię 650. Tymczasem do sieci wyciekły nowe zdjęcia prototypu 850-tki.

Pojawia się więc pytanie, czy urządzenie to pojawi się jednak na rynku, czy nie. Niestety nie można tu jednoznacznie odpowiedzieć tak lub nie. Po pierwsze, każdy producent pracuje jednocześnie nad kilkoma (lub nawet kilkunastoma) projektami, z których ostatecznie tylko część trafia do sprzedaży. Po drugie, kolejne przecieki na temat Lumii 850 w mniejszym lub większym stopniu rozmijają się z wcześniejszymi doniesieniami. I w końcu po trzecie – cały czas należy mieć z tyłu głowy to, że pojawiła się sugestia, że pierwszą i ostatnią nowością Microsoftu w tym roku będzie Lumia 650.

Załóżmy jednak (chwilowo), że Lumia 850 trafi na rynek. Kilkukrotnie do sieci wyciekły jej zdjęcia lub rendery, więc „wiedzieliśmy”, czego pod względem wizualnym możemy się spodziewać. Najnowsze fotografie tego smartfona potwierdzają wcześniejsze doniesienia. W oczy rzuca się aluminiowa ramka (taka sama, jak w Lumii 650), lampa błyskowa przy przedniej kamerce (która to ma również służyć jako skaner tęczówki oka) oraz dość nietypowe rozmieszczenie złączy – Mini Jack 3,5 mm na dole i microUSB na górze. Na tyle znalazł się natomiast obiektyw aparatu z pojedynczą diodą doświetlającą LED, a także okrągłe wycięcie na głośnik.

Jeśli natomiast chodzi o parametry techniczne, to… cóż, tym razem mówi się o obecności 5,4-calowego wyświetlacza, podczas gdy wcześniej było to 5, a później 5,7 cala. Co do pozostałych podzespołów także nie ma 100% jasności – na zmianę sugeruje się użycie Snapdragona 410 z 1 GB RAM lub Snapdragona 617 z 2 GB RAM. Daruję więc sobie przytaczanie pozostałych parametrów, zwłaszcza, że nie wiadomo czy Lumia 850 ostatecznie pojawi się na rynku. Jeśli jednak macie chwilę i chcecie sobie podywagować – zapraszam do zapoznania się z podlinkowanymi wpisami.

Źródło: Nokiapoweruser przez Neowin