Microsoft Lumia 650 na renderach – szkoda, że ładny wygląd nie idzie w parze z przyzwoitą specyfikacją techniczną

Regularnie dochodzą do nas coraz to nowsze informacje odnośnie dwóch nowych Lumii – 650 oraz 850. Zdążyliśmy już dowiedzieć się sporo o drugiej z nich, więc teraz w końcu przyszła pora na dużą dawkę szczegółów na temat 650-tki.

Od razu zaznaczę, że grafiki, które widzicie w tym wpisie, nie pochodzą od Microsfotu, lecz są dziełem współpracy Windows Central i Phone Designer. Są one jednak oparte na informacjach, jakie wcześniej pojawiały się na temat nowej Lumii, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że to, co przedstawiają, nie będzie się wiele różniło od produktu finalnego.

Można zauważyć, że stylistycznie 650-tka nie będzie się wiele różniła od Lumii 850 – kształt i bryła w obu przypadkach są identyczne. Co ciekawe, niżej pozycjonowany smartfon również okala metalowa ramka, która trochę “oszukuje” i sprawia wrażenie, że urządzenie lokuje się na wyższej półce niż w rzeczywistości.

Lumia 650 zaoferuje bardzo przeciętną specyfikację techniczną, która nawet wśród budżetowców nie powala na kolana. Przecieki mówią bowiem o 5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości HD (720×1280), 4-rdzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 212, układzie graficznym Adreno 304, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, aparacie głównym 8 Mpix i kamerce 5 Mpix na przodzie. Nie zabraknie oczywiście najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. To wszystko sprawia, że smartfon będzie tylko nieznacznie lepiej wyposażony od Lumii 550.

Prawdopodobny czas premiery to lutowe targi MWC w Barcelonie.

Źródło: Windows Central, Phone Designer

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Problem w tym, że inne przecieki (inny portal) wspominają o SD 210 LUB 410 – nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

  • Pawel

   Ja widziałem w innych 2 miejscach 212. Za dużo tych przecieków ;)

  • DanSlenders

   W praktyce i tak różnica między 210, 212 i 410 jest praktycznie żadna, choć i tak słabiej niż ten ostatni nie wypada

   • Konrad Uroda-Darłak

    Nie wiem jak między 210 i 410, ale posiadam 200 i 400 (L535 oraz 735) i różnica jest naprawdę odczuwalna.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona