fot. via Reddit

Ciekawostka: tak mogła wyglądać Xperia Play 2. Kupilibyście?

W 2011 roku światło dzienne ujrzała Sony Ericsson Xperia Play, która była przeznaczona dla najbardziej zapalonych graczy. Firma planowała kontynuację tego modelu, jednak późniejsze perturbacje spowodowały, że nie zobaczyliśmy następcy. Zdjęcia na Reddicie ukazują, jak mogła wyglądać.

Reklama

Xperia Play 2 na zdjęciach

Sony Ericsson Xperia Play była bardzo ciekawym projektem, który miał zachęcić graczy do zakupu tego smartfona. Wysuwany gamepad, przyciski na ramieniu, przypominające te z PSP, a także dostęp do gier z PlayStation, zapowiadały naprawdę ciekawe urządzenie. Dziś urządzenia i sprzęty skierowane dla graczy są praktycznie codziennością. Od peryferiów komputerowych, aż po smartfony kończąc. Jednak w tamtych czasach był to prawdziwy ewenement.

Tym ciekawiej wyglądają zdjęcia, które jeden z użytkowników, podpisujących się nickiem shabab2992, udostępnił na swoim profilu na platformie Reddit. Przedstawiają one prototypowy model Xperii Play 2, który mógł trafić do produkcji.

Na rzekomym modelu Xperia Play 2 widzimy logo Sony Ericsson, co jest dowodem na to, że prototyp sięga końcówki roku 2011, ponieważ później Sony wykupiło wszystkie udziały Ericssona, przebrandowując markę na Sony.

Na prototypie znajduje się logo Sony Ericsson, co jest dowodem na to, że Xperia Play 2 sięga 2011 roku
Na prototypie znajduje się logo Sony Ericsson, co jest dowodem na to, że Xperia Play 2 sięga 2011 roku (fot. Reddit)

Co ukazuje przed nami samo urządzenie? Design jest bardzo podobny do pierwszej generacji, ale smartfon zyskał on bardziej klasyczny, czarny wygląd, przypominający urządzenie premium. Obwódki przycisków mają pomarańczowy kolor. Dodatkowo na gamepadzie znajduje się bardzo ciekawy przycisk 3D, jednak nie ma pewności, do czego miał służyc. Ponadto na tyle urządzenia znajduje się pojedynczy aparat fotograficzny z diodą doświetlającą.

Oczywiście, nie ma pewności, czy urządzenie przedstawione na fotografiach, nie jest swego rodzaju makietą. Sony oficjalnie nie potwierdziło tych informacji, jednak jak donosi serwis XDA-Developers, pochodzą one od zaufanego źródła. Osoba, która opublikowała to zdjęcie, ma być kolekcjonerem prototypów, który działa na forum tego serwisu od dłuższego czasu.

Sony Xperia Play 2 miała mieć pojedynczy aparat na tyle urządzenia
Sony Xperia Play 2 miała mieć pojedynczy aparat na tyle urządzenia (fot. via Reddit)

Na koniec małe pytanie do Was. Kupilibyście Sony Xperia Play 2, gdyby miał swoją premierę w 2020 roku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.