Tak mogą wyglądać preinstalowane tapety w Galaxy S7 Edge

Smartfonowe nowości przyciągają uwagę nie tylko zastosowanymi podzespołami czy wyglądem zewnętrznym, ale również tym, co może zaoferować ich software. Jednym z takich smaczków są tapety, którym producenci poświęcają wcale nie mniej uwagi niż pozostałym kwestiom. Zwłaszcza, gdy chodzi o flagową pozycję.

Jest to element promocyjny, który jako jeden z pierwszych rzuca się w oczy, gdy patrzymy na grafiki przygotowane przez dział marketingu. Bardzo ważne jest, aby dopracować wszystkie tapety, ponieważ zwłaszcza te, znane z flagowców, na stałe wchodzą do „kanonu”, ciesząc się niesłabnącą popularnością. Świadczy o tym mnogość stron, z których można je pobrać. Taki zabieg pozwala stworzyć iluzję, że posiada się inne urządzenie, a przy okazji po prostu cieszy oko.

Na forum serwisu SamMobile, użytkownik o nicku J.K Shine opublikował 13 tapet, które podobno mają znaleźć się w Samsungu Galaxy S7 Edge. Jedną z nich już znamy, ponieważ zobaczyliśmy ją przy okazji publikacji oficjalnych renderów. Nie wiadomo jednak czy można do końca wierzyć temu użytkownikowi, bowiem pliki mają różne rozszerzenia (.jpg lub .png) oraz rozdzielczość – 2560×2560 lub 2240×2240.

W części z nich można dopatrzeć się inspiracji tapetami, znanymi z Galaxy S6, zaś kilka z nich jest zupełnie „nowych”. Dwie (a szczególnie jedna) za to kojarzą się z tą, preinstalowaną w BlackBerry Priv.

Źródło: SamMobile przez Android Authority