Oto sposób, dzięki któremu można zmienić swój smartfon w BlackBerry Priv

BlackBerry Priv ze względu na swoją ekstremalnie wysoką cenę (3999 zł – sic!) dla większości użytkowników pozostanie w sferze marzeń. Jednak pojawił się właśnie sposób, aby swoje obecne urządzenie zamienić w androidowy flagowiec Kanadyjczyków, a przynajmniej w jego namiastkę.

Mnie osobiście od samego początku zafascynował BlackBerry Priv, pierwotnie jeszcze jako Venice. Gdy poznałem jego oficjalną cenę prawie spadłem z krzesła, ale na ziemi i tak wylądowała moja szczęka. Niestety nie mam co liczyć, że jego koszt w krótkim czasie spadnie do akceptowalnego poziomu, a podejrzewam, że w przyszłości może zatrzymać się na trzech tysiącach, no może maksymalnie na dwóch i pół. Dlatego trzeba szukać “alternatywnych” rozwiązań. I tu z pomocą przyszedł serwis źródłowy, który zdradził sposób, jak zerowym kosztem można przeistoczyć swój aktualny smartfon na okrojoną wersję BlackBerry Priv.

Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności, czyli pobrać i zainstalować odpowiednie aplikacje (linki do każdego programu dostępne są pod tym adresem):

 • wirtualną klawiaturę BlackBerry,
 • BlackBerry Services (ten krok jest wymagany, aby móc wgrać i uruchomić następne programy),
 • autorski Launcher (jest to prawie czysty Android z kilkoma dodatkami od Kanadyjczyków),
 • kalendarz BlackBerry, który jest jednym z flagowych rozwiązań producenta,
 • i oczywiście na koniec jeszcze tapeta (widoczna poniżej) – pamiętajcie, że jest ona przystosowana do rozdzielczości QHD, ale tak naprawdę nie przeszkadza to w tym, żeby zastosować ją na ekranach o mniejszej liczbie pikseli.
BlackBerry Priv tapeta

Jak wspomniałem wcześniej, wykonanie tych pięciu kroków nie zmieni Waszego smartfona w pełnoprawnego BlackBerry Priv. Myślę jednak, że – cytując stare dobre przysłowie – z braku laku i kit dobry, czy jak kto woli lepszy rydz niż nic i jeśli nie mamy w ręku czterech tysięcy, a chcielibyśmy zobaczyć, jak działa najnowszy smartfon Kanadyjczyków, to jest to (jak na razie najlepszy) sposób.

Jeśli chcecie poczekać na inne rozwiązanie, to warto wierzyć, że BlackBerry w przyszłości udostępni wszystkim użytkownikom Androida swoje aplikacje, które zamieścił jakiś czas temu w Sklepie Google Play.

Źródło: phoneArena, XDA-Developers

Komentarze

 • generau

  Lubię kalendarz BB za jego czytelność i możliwości konfiguracji . Gdyby to ode mnie zależało , przeniósłbym jeszcze HUB , bo to sprawne rozwiązanie dla powiadomień . Warty wzmianki jest również tryb nocny . Ale wolę używać oryginalnego systemu BB 10 niż Androida , nawet na tak wypasionym urządzeniu.

 • tpiapiac

  I jaki to ma sens, jeśli nie ma się np. klawiatury qwerty? Przecież fakt, iż to jest slider z fizyczną klawiaturą przyciąga najbardziej uwagę i na nim skupia się większość, nie na tapecie, kalendarzu, czy launcherze.

 • Raul

  A jak nisko opadła ci szczęka przy cenach crAphone?

 • Kuba

  Ja bym chciał Huba. Czy jest coś takiego na Andka.

 • Dzodzo

  Co wybrać?
  BB Priv
  Nexus 6p
  Huawei Mate 8

  • ultras

   Lg g4

  • ihugun

   Wybór jest jeden! Priv. Z tych co podałeś tutaj jest to jedyny sensowny wybór. ;)

 • al_arsen

  Hub też jest dostępny ale trzeba mieć zrootowany telefon. W doodatku nie dział jeszcze tak jak powinien

  http://forum.xda-developers.com/blackberry-priv/general/list-blackberry-apks-t3243341

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona