Tajemniczy tablet Sony SGP621 z LTE – premiera na IFA 2014?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już niebawem Sony zaprezentuje kolejny tablet. Na chwilę obecną jednak wszystko, co o nim wiemy, to… nazwa kodowa: SGP621.

Zacznijmy od tego, że nazwa ta już nam coś mówi. Pewne jest bowiem, analizując nazwy wcześniejszych tabletów japońskiego koncernu (SGP512 – Xperia Z2 Tablet i SGP321 – Xperia Tablet Z), że będzie posiadał LTE. I to tyle – nie będę Was oszukiwać, że wiadomo na jego temat coś więcej.

Spekuluje się jedynie, że będzie to urządzenie z 8-calowym wyświetlaczem. Niestety, na razie nie ma żadnych poważniejszych przesłanek, które pozwoliłyby sądzić, że tak faktycznie może być.

Warto jednak przeanalizować dotychczasową politykę tabletową Sony. Kolejne generacje wodoszczelnych modeli z serii Z firma prezentowała zawsze na targach MWC w Barcelonie. Wcześniejsze modele z kolei, których pewnie już nie pamiętacie, Sony Tablet S i Sony Tablet P, a później Xperia Tablet S, debiutowały w Berlinie na targach IFA (tabletowa prehistoria, odpowiednio, trzy i dwa lata temu ;)). Można zatem domniemywać, że Sony SGP621, którego premiera spodziewana jest już za miesiąc podczas berlińskiego wydarzenia IFA, nie będzie kolejną 10-calową „Zetką” (Xperia Z3 Tablet?).

Być może doczekamy się kolejnego podejścia Sony do innowacyjnych projektów pokroju wspomnianych wyżej S i P? Ale kto wie, może plotki faktycznie okażą się prawdziwe i ujrzymy 8-calowy tablet z parametrami i wzornictwem zbliżonym do Xperia Z2 Tablet? Według mnie nie byłby to głupi pomysł.

Na razie jednak plotki te można podsumować jednym zdaniem: pożyjemy, zobaczymy.