Taipower Teclast TPad P79HD: procesor Intela i Full HD na 7 calach już niebawem

Nexus 7 w wersji 2013 jako pierwszy wprowadził na rynek wyświetlacz o przekątnej 7 cali z rozdzielczością Full HD. Po nim pojawiło się kilka podobnych specyfikacją urządzeń, pojawiają się i obecnie. Od jakiegoś czasu azjatyccy producenci podchwycili pomysł nagminnego stosowania rozdzielczości Full HD na małych ekranach, czego owocem jest m.in. nadchodzący tablet firmy Teclast. Taipower TPad T79HD, bo o nim mowa, już niebawem pojawi się na rynku, oferując właśnie wysokiej rozdzielczości ekran i dość ciekawy design. Przyjrzyjmy mu się z bliska.

Urządzenie – jak wspominałem – posiadać będzie 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Powinno to zapewnić nie tylko doskonałą ostrość wyświetlanych treści, ale także niezłe kąty widzenia. Za pracę tabletu ma odpowiadać procesor Intela, a konkretnie dwurdzeniowy Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2 GHz. Nie wiemy dużo na temat obecnej w urządzeniu pamięci RAM. Prawdopodobnie będzie to pamięć 1, bądź 2 GB, na pewno wykonana w technologii LPDDR2. Urządzenie ma posiadać 2 aparaty fotograficzne: z tyłu znajdziemy aparat główny o rozdzielczości 5 Mpx bez diody doświetlającej, zaś z przodu prawdopodobnie kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpx. Urządzenie oferować będzie też WiFi, WiDi, złącze microUSB, gniazdo jack oraz przypuszczalnie slot kart microSD. Z tyłu tabletu ukryty zostanie monofoniczny głośnik. Nad wszystkim kontrolę będzie sprawował Android, bowiem trudno przypuszczać, by w tak małym i mocno obdartym z funkcji sprzęcie pojawił się chociażby Windows 8.

nEO_IMG_42

Jak można zauważyć, tablet designem zbliża się chociażby do iPadów czy niektórych Galaxy Tabów od Samsunga. Czy to zaleta, czy wada – sami oceńcie.

Na razie nie znamy pełnej specyfikacji urządzenia, jednakże można snuć przypuszczenia, że ekran o wysokiej rozdzielczości i procesor Intela w połączeniu z dobrą ceną mogą zapewnić urządzeniu sukces. Wszystko jednak zależeć będzie od tego, jaka okaże się końcowa lista parametrów technicznych oraz kwota za jaką urządzenie można będzie kupić. Na te dane musimy jeszcze poczekać.

Źródło