MIUI dla Nexusa 7 2013 już jest!

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam nieoficjalne oprogramowanie. Jako zadowolony użytkownik wielu urządzeń z Androidem od bardzo długiego czasu mam okazję bawić się przeróżnymi wersjami oprogramowania, jakie przygotowywane są dla tabletów i smartfonów z Zielonym Robotem. Osobiście bardzo cenię sobie CyanogenMod oraz PAC-Man ROM, jednakże bardzo wiele osób woli upodobniony do iOS ROM o nazwie MIUI. Rozwijany przez firmę Xiaomi soft jest szybki, ładny i wygodny w użytkowaniu, przez co zbiera bardzo pochlebne recenzje. Od jakiegoś czasu mówi się o tablecie Xiaomi, który miałby zadebiutować właśnie z MIUI na pokładzie. Jednak nawet jeśli nie będzie to prawda, to tabletowej edycji oprogramowania mogą skosztować już w tym momencie posiadacze Nexusa 7 2013. Okazuje się, że pierwsza, testowa wersja ROMu dla tego urządzenia została właśnie opublikowana w sieci.

Zgodnie z zapewnieniami firmy, MIUI dla nowego Nexusa 7 jest przeskalowaną wersją MIUI w wersji piątej, która to została dokładnie przepisana i zoptymalizowana pod kątem działania w obu pozycjach ekranu w tablecie. Autorzy zapewniają, że użytkownicy mogą liczyc na nowe natywne aplikacje, menu systemowe oraz animacje i przejścia. Przy okazji CEO Xiaomi Lei Jun stwierdził, że firma jest otwarta na współpracę z producentami, którzy chcieliby wydać na rynek swoje urządzenia z MIUI.

Czy publikacja ROMu i deklaracja CEO Xiaomi oznacza, że nie ujrzymy oficjalnego tabletu z MIUI? Jest to bardzo prawdopodobne. Tymczasem dla wszystkich zainteresowanych umieszczam link, pod którym możecie pobrać ROM dla Waszego tabletu.

Jeśli zdecydujecie się na wgranie oprogramowania, nie omieszkajcie podzielić się z nami swoją opinią na temat jego działania!

Źródło

Komentarze

 • super… bo miui nie jest tak napchane badziewiem jak romy “czyste” wielu producentów, a jednocześnie, przy swojej stosunkowo niedużej wadze oferuje cały wachlarz możliwości

 • applemaniak

  Nie lepiej po prostu kupić coś od Apple niż bawić się w “prawie iOS”? Wszyscy kochają Apple.

  • …ale nie każdy kocha iOS ;)

   To dobrze, że ludzie mają wybór. Monopol jeszcze nikomu nie pomógł :)

  • @applemaniak nie, nie lepiej :)
   może dla ciebie lepiej ale zauważ, że nie każdy jest tobą

  • Nie.

 • ix

  Zapewne format + wipe obowiązkowy, jak mam czystego 4.4.2?

  • Jasne, to standardowa procedura przy flashowaniu ROMów z innej gałęzi.

 • Glee

  O kurde, to mi się podoba – tylko ja to zainstalować ? I czy jak przywrócę ustawienia fabryczne to wróci mi do Kit Kata ?

 • Fajnie ten system na tablecie wygląda. Kiedyś testowałem go na telefonie ale nie przypadł mi do gustu. Za to na tablecie może się sprawdzić. Muszę wrzucić na próbę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona