Tablety internetowe u operatorów. Ceny i oferty mobilnego internetu | Tabletowo.pl

Tablety internetowe u operatorów. Ceny i oferty mobilnego internetu

Dołącz do dyskusji 0

Tablety internetowe są rozchwytywane na całym świecie. Trend ten trafił także do Polski, gdzie możemy kupić na razie jedynie kilka urządzeń tego typu. Za zainteresowaniem tabletami starają się podążać sieci komórkowe, w których możemy obecnie znaleźć tylko trzy modele: Apple iPada, Samsunga Galaxy Tab oraz Archos 101. Poniżej znajdziesz ceny poszczególnych modeli u wszystkich operatorów wraz z oferowanymi taryfami mobilnego internetu – jednak wyłącznie dla klientów indywidualnych (ofert dla firm nie brałam pod uwagę).

Jest to dobra ściągawka dla osób, które chcą mieć wszystkie dane w jednym miejscu, by porównać ceny wybranego modelu w krajowych sieciach komórkowych oraz oferowane wraz z nimi taryfy (ilość GB do wykorzystania, dodatkowe usługi, itp.).

Co ciekawego w Erze?

Na pierwszy ogień idzie Era i jej oferta internetu Blueconnect, w której dostępny jest Apple iPad (WiFi 3G 16GB) i Samsung Galaxy Tab. Oba modele są dostępne w dwóch specjalnie przygotowanych na potrzeby tabletów internetowych taryfach:

Cena iPada i Galaxy Tab w Erze:

Ale gdy się trochę dłużej poszpera po stronie Ery, można znaleźć informację, że Galaxy Tab jest także dostępny także w czterech „zwykłych” blueconnectowych taryfach (umowa na dwa lata) w następujących cenach:
– Blueconnect 39: 2299 złotych,
– Blueconnect 59: 2199 złotych,
– Blueconnect 79: 2099 złotych,
– Blueconnect 149: 1799 złotych.

No dobra, cenę sprzętu już znamy, ale co Era oferuje w każdym z abonamentów?

– Blueconnect 39: 2GB danych, 50 SMS-ów, usługa blueconnect noc niedostępna;
– Blueconnect 59: 4GB danych, 100 SMS-ów, usługa blueconnect 5zł/miesiąc;
– Blueconnect 79: 7GB danych, 2000 SMS-ów, darmowa usługa blueconnect noc;
– Blueconnect 149: 35 GB danych, 2000 SMS-ów, darmowa usługa blueconnect noc.

Blueconnect noc to usługa, w ramach której dane wysyłane i odbierane w godzinach 00:00-09:00 (rano) nie zmniejszają miesięcznego limitu wysyłanych i odbieranych danych wynikającego z promocji blueconnect, na podstawie której masz zawartą umowę z Erą.

Ale przecież nie samym abonamentem człowiek żyje. Era przygotowała także specjalną ofertę internetu na kartę, przeznaczoną dla właścicieli iPada. Do wyboru są dwa warianty: Internet na kartę blueconnect dla iPada 50 oraz Internet na kartę blueconnect dla iPada 25.

Tablety internetowe w Orange

Orange, podobnie jak Era, oferuje następujące tablety internetowe: Samsung Galaxy Tab oraz Archos 101 (ostatni w zestawie z HTC Desire). Najpierw zajmę się pierwszym z wymienionych.

Cena Samsunga Galaxy Tab w poszczególnych taryfach Orange Free (na 16 miesięcy):
– Orange Free 19: 2049 zł,
– Orange Free 39,5: 1949 zł,
– Orange Free 59: 1899 zł,
– Orange Free 99: 1849 zł,
– Orange Free 159: 1799 zł.

Co otrzymujemy w taryfach Orange? Proszę bardzo:

Szczęśliwe Godziny – nielimitowany transfer danych w godzinach 00:00 – 08:00.

Cała naprzód – po przekroczeniu limitu transferu danych możesz nadal korzystać z internetu z niezmienioną prędkością. W momencie przekroczenia miesięcznej wartości danych otrzymasz SMS-a informującego, że przekroczyłeś swój limit danych.

Z kolei Archos 101 dostępny jest z planami taryfowymi przeznaczonymi dla telefonów komórkowych – nie bez powodu. Tablet ten jest sprzedawany w zestawie ze smartfonem HTC Desire. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy na stronie Orange: „Dzięki sprzedaży w pakiecie z HTC Desire otrzymujesz stały dostęp do mobilnego Internetu korzystając z funkcji WiFi Router w HTC Desire i sieci WLAN w Archos”.

*kliknij, aby powiększyć

Na początku grudnia Orange chwaliło się wprowadzeniem do oferty tabletu Huawei S7. Niestety, na stronie operatora nie ma nic na ten temat, stąd nie przytoczę cen urządzenia w poszczególnych taryfach.

W Orange jest dostępny także iPad (w wersji 16GB, 32GB i 64GB – wszystkie z 3G). Jednak według informacji podanych w zeszłym tygodniu przez GSMonline: „tablety są dostępne tylko jako rozwiązanie „non-standard”, czyli jako oferta przygotowana specjalnie dla danego klienta”. Poniżej szczegóły:

A co oferuje Play?

Jakiś czas temu Play zaproponowało klientom nową ofertę – Play Online Box. Nie jest to nic innego jak możliwość podpisania umowy na 2 lub 3 lata na mobilny internet Play Online, w którym można wybrać jeden spośród dwóch dostępnych tabletów: Apple iPad lub Samsung Galaxy Tab. Ceny obu urządzeń w poszczególnych ofertach przedstawiają się następująco:

*kliknij, aby powiększyć

Z kolei szczegóły wszystkich abonamentów, w których dostępne są tablety w Play, znajdziecie w poniższej tabelce:

*kliknij, aby powiększyć

A jakie tablety są w Plusie?

Jak dowiecie się z poniższej grafiki, w Plusie jest dostępny Apple iPad oraz Samsung Galaxy Tab. Można je zakupić w jeden z pięciu taryf. Jak widać, tablety nie są dostępne w najtańszym abonamencie.

Co otrzymujemy w poszczególnych taryfach iPlus prywatnie przedstawia poniższa grafika:

I jeszcze oferta przygotowana dla stałych klientów Plusa:

Galaxy Tab jest również dostępny w Bezliku Rozmów, którego szczegóły znajdziesz na stronie Plusa:

I to by było na tyle. Na razie rynek tabletów internetowych jest dość wąski, dlatego u polskich operatorów komórkowych można nabyć wyłącznie kilka przytoczonych wyżej modeli. Miejmy nadzieję, że przyszły rok przyniesie znaczną zmianę w kierunku udostępnienia klientom większego wyboru w tym segmencie. Najpierw jednak wiele zapowiedzianych tabletów musi mieć swoją premierę, a później trochę poczekamy na ich wejście do sprzedaży w Polsce.

A jeśli jesteście ciekawi jakie tablety internetowe mają zostać zaprezentowane w przyszłym roku, zajrzyjcie tu i tu.

Era, Orange, Play, Plus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona