Tablety HTC z Windows RT w 2013 roku? | Tabletowo.pl

Tablety HTC z Windows RT w 2013 roku?

Dołącz do dyskusji 0

Swego czasu, w sumie całkiem niedawno, bo ledwie dwa miesiące temu, tajwański koncern HTC zapowiedział, że wycofuje się z rynku tabletów internetowych. Jednocześnie jeden z przedstawicieli firmy, Jeff Gordon dał jasno do zrozumienia, że HTC będzie się bacznie przyglądało temu, co dzieje się wśród tabletowej konkurencji i nie wyklucza, że kiedyś ponownie zagości na rynku tabletów. Być może stanie się to szybciej niż myśleliśmy. Najnowsze plotki zakładają, że w 2013 roku HTC może wydać własny tablet z Windows RT.

Tajwańskie HTC jest jedną z tych firm, którym nie wiodło się zbyt dobrze wśród tabletowej konkurencji. Producent wprowadził do sprzedaży tylko dwa urządzenia: 7-calowy Flyer (i Evo z 4G) oraz 10,1-calowy JetStream (którego, swoją drogą, nie można było kupić w Polsce). Oba nie cieszyły się wielką popularnością, przez co nie sprzedawały się dość dobrze (między innymi przez wysoką cenę). Ratunku, rzekomo, HTC ma szukać w Windows RT.

Według najnowszych spekulacji firma HTC pracuje obecnie nad dwoma tabletami: 7-calowym i 12-calowym. Oba mają pracować dzięki procesorom Qualcomma, a ich systemem operacyjnym ma być… Windows. O ile w przypadku większego Windows RT nie powinien nas dziwić, tak przy mniejszym zdziwienie może się pojawić, bowiem Windows RT nie jest przystosowany dla mniejszych ekranów. Z pomocą może przyjść Windows Blue, na temat którego pojawia się coraz więcej plotek.

Oba tablety mają rzekomo zadebiutować w 2013 roku. Ale dopiero w trzecim kwartale.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona