Tablety Amazon – co już wiemy na ich temat?

Gdy pierwszy raz w sieci pojawiły się spekulacje na temat rzekomo powstających tabletów Amazon, wszyscy traktowali je z przymrużeniem oka. Jednak nasze podejście do tematu z każdym tygodniem się zmienia – zwłaszcza, gdy do sieci przeciekają coraz to ciekawsze informacje na temat urządzeń od pomysłodawcy cieszącego się wielką popularnością czytnika Kindle. I tym razem mamy do czynienia z interesującymi plotkami.

To właśnie dzięki nim dowiedzieliśmy się jakich cen urządzeń spod znaku sklepu internetowego możemy się spodziewać. I tak, wiemy już, że 7-calowy tablet Amazonu ma kosztować 349 dolarów (ok. 960 zł). Z kolei jego większy, prawdopodobnie znacznie mocniejszy brat oferujący ekran 10″, ma zostać wyceniony na 449 dolarów (ok. 1235 zł).

Muszę przyznać, że ceny mi się bardzo podobają – oby tylko w rzeczywistości były podobne…Oczywiście spekulowanie odnośnie cen urządzeń, które jeszcze nie doczekały się oficjalnej prezentacji, jest w jakimś stopniu szalone, ale skoro ktoś decyduje się na podanie takich informacji do sieci, musi być choć trochę wtajemniczony w całą sprawę. Oby tak było!

A co wiemy na temat samych tabletów? Modelem z ekranem o przekątnej 7-cali ma być Amazon Coyote, działający dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2. Natomiast 10-calowy tablet to Amazon Hollywood, zasilany przez czterordzeniową Tegrę T30, znaną również jako Kal-El. Według niektórych źródeł oba modele mają pracować pod kontrolą Androida.

Niestety, na rynkowy debiut tabletów Amazon przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – prawdopodobnie nawet do końca bieżącego roku. Ale gdy pomyślę, że mogą to być jedne z ciekawszych propozycji, których premiera będzie miała miejsce w ciągu najbliższych miesięcy, to czekanie nie jest aż tak uciążliwe. Oby tylko Amazon nie zawiódł naszych oczekiwań, które przez świetny czytnik Kindle są naprawdę wysokie.

źródło